Здобувши найвищий рейтинг, «Несамовиті орли» з Шепетівського НВК № 3 будуть представляти Хмельниччину у ІІІ (Всеукраїнському) етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура-2021»).
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») – важлива складова щодо формування ціннісних орієнтирів, громадянської самосвідомості та готовності щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України на прикладах героїчної боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави.
Минулого тижня завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для старшої вікової групи. Учасники гри – «молоді козаки» віком 15-17 років з 13 роїв протягом шести днів таборувались у сосновому лісі неподалік Шепетівської ЗОШ №8. Й гомін «Шепетівської січі» був сповнений енергією юного завзяття, звитяги й бажанням здобути перемогу.
Програма гри складалася із змагань та конкурсів переважно військово-спортивного спрямування: конкурсу строю та маршової пісні «Впоряд», «Тактична підготовка – дії підрозділу в бою», «Рятівник» (надання першої домедичної допомоги, зокрема надання допомоги у зоні обстрілу), «Пластун» (орієнтування і цілевказання), змагань «Стрільба» (з АК-74), «Смуга перешкод», «Метання гранати», «Саперна підготовка». А ще — інтелектуальної гри-вікторини «Відун» (на знання історії України, доби Козаччини, українських військових формувань різних часів, сучасних Збройних Сил України), «Таборування (бівак)» та обов’язкового конкурсу «Фізична підготовка».
А за розпорядком буднів «Шепетівської січі» стежила таборова старшина: отаман табору Дмитро Ховрун, бунчужний Сергій Багнюк, чотові Віта Семенюк, Ірина Слободенюк, Марина Янчевська, писар Володимир Чілій, сотник Валентина Нижня, обозний Віталій Василишин, помічник виховників Аліна Янчевська та інше козацьке товариство.
У другій половині дня, після змагань та конкурсів, проводились екскурсії, тематичні виховні і пізнавальні бесіди та гутірки, майстер-класи, перегляд тематичних фільмів. Тематика майстер-класів: «Козацькі забави», «Козак-характерник», «Морально-психологічне забезпечення військовослужбовця».
Гутірки – з військовим капеланом, отцем Василем Боднарем, учасниками бойових дій у зоні ООС Анатолієм Овчаренком, Орестом Юзвенком, Олегом Довганем, з начальницею сектора ювенальної превенції Шепетівського РУ НП, майором поліції Ольгою Семенюк.
Підтримали захід смачним козацьким кулішем, юшкою та цікавими розмовами і козаки з Ізяславського куреня на чолі з отаманом Олексієм Корінцем та козак-характерник з «Великорадогощанської січі» Микола Мельник.
Було проведено екскурсії у військову частину («12-е містечко») та у Музей пропаганди. Неабияке враження справили на юних козаків документальні фільми «Гарт сталевих» та «Соловей співає».
На п’ятий день гри на «Козацькому колі» було організоване дитяче самоврядування у таборі – з молодих козаків були обрані отаман, осавул, бунчужний, обозний, хорунжий і писар. На кожну добу обиралися чергові рої та хорунжі.
Усі змагання та конкурси були командними. Тільки у конкурсі «Фізична підготовка» визначалися особисті результати.
Три види змагань — «Смуга перешкод», «Саперна підготовка» та «Метання гранати» — проходили на території «12-го містечка», де навички учасників оцінювали військові спеціалісти. А змагання «Стрільба» (з АК-74) відбулися на полігоні поблизу с. Цвітохи.
Цікаво пройшов конкурс гри «Пластун» (орієнтування і цілевказання), де необхідно було продемонструвати такі навички, як вміння орієнтуватися на місцевості за допомогою карти і компаса, кросова підготовка, подолання природних (або штучних) перешкод, вміння вирішувати логічні задачі, знання історії українського війська та регіону, де проходять змагання, а ще — володіння найпростішими навичками з виживання.
На старті кожен рій отримував GPS-координати трьох точок із завданнями, виконавши які, потрібно було зібрати шифр та ключі до кодової фрази, яку за допомогою знайдених ключів розшифрувати та передати її судді по рації. Після доповіді суддя фіксував час проходження роєм цього виду змагань.
За рейтинговим протоколом у старшій віковій групі кращий результат за сумою місць у всіх видах програми засвідчив рій «Несамовиті орли» з Шепетівської ТГ, він і буде представляти Хмельниччину на ІІІ (всеукраїнському) етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура-2021»), який відбудеться на Буковині — у м. Вижниці та біля Хотинської фортеці — у другій половині липня.
Швидко промайнули шість діб таборування. В учасників військово-патріотичної гри залишилося багато незабутніх вражень, емоцій. А ще вони набули нових знань, навичок та досвіду й потоваришували між собою, а багато хто з них уже визначився з майбутньою професією – з бажанням служити у силових структурах країни.
На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручали кубки, медалі та грамоти.
Організатори заходу дякують управлінню освіти та відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Шепетівської міської ради, директорам Шепетівських ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 Ірині Якимчук та НВК № 3 Лілії Бабак, керівництву Славутського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, таборовій старшині на чолі з отаманом Дмитром Хавруном, головній суддівській колегії, яку очолював Анатолій Назаренко, і всім, хто долучився до організації та проведення гри.
(За матеріалами Хмельницького
обласного центру туризму та краєзнавства).
На знімках: миттєвості військово-патріотичної гри.