Завершується 2022–2023 навчальний рік — складний, із серйозними викликами часу, різноформатний — з дистанційною, змішаною, екстернатною, сімейною формами навчання. Проте старанність та наполегливість завжди увінчуються успіхом. Тож підбивали підсумки результатів учнівсько-вчительської діяльності за рік на щорічному фестивалі талановитих учнів «Гордість школи–2023».
У номінації «Юні академіки» нагороди отримали більше 30 переможців другого та третього етапів предметних олімпіад і МАН. Пишаємося Віталіною Бачинською, яка посіла друге місце у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з математики, перше місце — в Інтернет-олімпіаді з математики під керівництвом вчительки Т.В.Кутової. Радіємо успіхам Андрія Лиса — третє місце у ІІІ етапі з правознавства (вчителька Л.В.Гасюк), друге місце в обласному конкурсі «Хмельниччина очима юних географів» (вчителька О.В.Кузьменко). Гордимося Дарією Андрушко — третє місце у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з біології (вчителька В.О.Дечковська).
Вітаємо юних науковців та їхніх наставників: Дарію Нижню (С.В.Фещина), Романа Горлюка (Л.А.Шутяк), Дарину Павлюк (О.В.Кузьменко), які посіли другі місце в обласному етапі конкурсі-захисті науково-дослідницьких проєктів здобувачів освіти 6–8 класів «Перший крок у науку» у секціях: «психологія», «математика», «охорона довкілля та раціональне природокористування».
У номінації «Знавці мови» відзнаки отримали 27 переможців Всеукраїнської інтернет-олімпіади з української мови, 9 переможців конкурсу знавців мови ім. П.Яцика, мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка. Троє учнів отримали дипломи за високу результативність у IV етапі Міжнародного мовознавчого марафону, 16 учнів стали призерами Всеукраїнського конкурсу «Таємниця генія Шевченка».
Школа — це не тільки навчання і олімпіади, а й веселе, творче шкільне життя. У номінації «Творчий старт» відзначено більше 40 переможців міських, обласних, всеукраїнських і міжнародних творчих конкурсів. Понад 600 учнів мають дипломи різноманітних інтерактивних конкурсів у номінації «Юний інтелектуал».
Вагомих результатів учні досягають під керівництвом талановитих педагогів, тому у номінаціях «Творчий учитель», «Учитель-новатор» нагороджено 39 педагогів за результативну підготовку учнів до олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН України, творчих конкурсів, участь у семінарах, конференціях, публікаціях на педагогічних платформах.
Пишаємося учителями — переможцями міжнародного конкурсу «Українознавчі пріоритети освітнього процесу» М.М.Усач, Д.Д.Артемчук, О.О.Дячук.
Радіємо результативній участі наших педагогів у всеукраїнських конкурсах: О.А.Орленко — фіналіст Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний родовід», М.В.Васик, О.І.Федорчук, І.І.Волова, Г.В.Мазур, Т.В.Костюк — переможці конкурсу «Фантастична п’ятірка». Також цих педагогів відзначено за підготовку учнів до інтернет-олімпіади з української мови, конкурсів «Таємниці генія Шевченка», «Слово нації».
Вражають високі досягнення наших спортсменок-чирлідерів на чолі з тренером Олексієм Шуляковим. Цьогоріч вони стали чемпіонами України у номінаціях: Cheer Dance Show, Poм Dance, Cheerleadsng.
Відзнаки отримали учні-волонтери, лідери учнівського самоврядування.
У номінації «Родино моя» нагороджено 19 батьків за активну участь у житті закладу, волонтерську діяльність, сприяння створенню безпечного освітнього середовища.
Неймовірне свято Інтелекту, Гордості й Таланту — це визнання сумлінної праці, помноженої на талант та старанність дружнього тандему: учитель–дитина–батьки.
Поза сумнівом, результат розвитку дитини безпосередньо залежить від умов навчання. Сьогодні вкрай важливо, аби школа була безпечною. Тож у ЗОШ № 1 цього року вдалося облаштувати два укриття: одне – у старшій школі – до 50 осіб (кошти бюджету міста – 190 тис. грн.), друге – у початкових класах «Дзвіночка», спочатку і тут дозволили розміщувати до 50 осіб (кошти бюджету міста – 50 тис. грн.). З січня 2023 року тут навчається уся початкова школа.
Дітей, які бажають навчатися, спілкуватися, розвиватися, перебуваючи у школі, набагато більше. Тож педагогічний колектив шукав можливості для розширення укриття у початкових класах. І завдяки чіткій управлінській діяльності, ініціативності та комунікабельності нашої директорки Н.М.Собчук, команди заступників — Н.М.Малярчук, О.Є.Пристайчук, Г.Р.Піонтковської, О.С.Швед, педагогів та батьків нам таки це вдалося.
Дізналися із соціальних мереж про проєкт «Save Еducation» Київської школи економіки за підтримки ОККО. Зв’язалися з благодійним фондом, написали заявку, отримали фінансування. Швидко, якісно, з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних умов, вимог ДСНС до облаштування укриття виконано роботи на суму 425 тисяч гривень. До того ж, благодійники подарували 25 зручні лавки і картину сучасного художника, яка малювалася спеціально для розміщення в укриттях.
Облаштовані запасний вихід, вентиляція, кімнати гігієни, водопостачання, проведено армовану бетонну стяжку підлоги, модернізовано освітлення. Як результат, цього навчального року вся початкова школа (1–4 класи) навчалися очно, а 455 учнів 5–11 класів — у змішаному форматі.
Підбиваючи підсумки непростого навчального року, радіємо успіхам 54 випускників 11-А та 11-Б класів, які востаннє зібралися на шкільному подвір’ї на свято останнього дзвоника. Цього року одинадцять з них нагороджені золотими та срібною медалями. Мирного неба та сміливих мрій нашим випускникам під вільним небом рідної неньки-України!
Дякуємо ЗСУ за надійний захист, за можливість працювати з дітьми, розвивати їхні таланти, тішитися їхніми успіхами!
Дякуємо колегам за надійне плече, командний дух, любов до педагогічної справи та дітей! Школа — це не місце роботи, школа — це стан душі. Разом — до перемоги!
Ольга ПРИСТАЙЧУК,
заступниця директора з
навчально-виховної роботи.