ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Хлібні гони «Лотівки-Еліт»

Хлібні гони «Лотівки-Еліт»

31 переглядів

На часі у селян жнива. Це особлива пора у житті такого хліборобського краю, як наш. А надто — для аграріїв, адже для них це вінець цілорічних старань, сенс професійного й життєвого покликання. Тож трударі колосистих нив ТОВ «Лотівка-Еліт» агрохолдингу «Епіцентр-Агро» нині, власне як і завжди, у авангарді хлібозбору, у копітких буднях, сповнених одним бажанням — вчасно і без втрат зібрати добротний урожай.

— У нашому регіоні жнива розпочались дещо пізніше, ніж зазвичай. Адже планували «на Петра». Це було зумовлено дещо довшою через агрокліматичні умови вегетацією ранніх зернових. Проте до збирання врожаю приступили організовано. Тож на даний час із загалом 4250 гектарів зернового клину більшість з них обмолочено, залишилась буквально четверта час­тина жнивового завдання, — розповідає про хід цьогорічних жнив на хлібних ланах ТОВ «Лотівка-Еліт» керівник агрономічної служби Північного кластеру аргохолдингу «Епіцентр-Агро» Сергій Болюх.

— По суті ми уже на прямій до хлібних обжинків, які (сподіваємось, що погода дозволить) настануть через три-чотири дні.
Благо темпи жнив зараз хороші, дощі не перебивають роботу. Та й організація жнивових робіт у компанії «Епіцентр-­Агро» на висоті. Усі сили зосереджено на хлібозборі, повністю забезпечені усіма необхідними ресурсами. Наразі на наших полях жнивують 15 потужних комбайнів, задіяні понад два десятки великотоннажних автомобілів, перевантажувачі, інша техніка, необхідна для забезпечення оперативного й ефективного проведення робіт, безпеки й збереження врожаю.
До слова, разом із зернозбиральною технікою працює й грунтообробна. Як пояснює Сергій Дмитрович, після звільнення площ від зернових аграрії одразу ж беруться за обробіток грунту під закладання основи майбутнього врожаю. Так, під посів озимого ріпаку проводять оранку, а під інші культури – лущення стерні.
Що ж до цьогорічного ужинку, то він, попри складні для зернових агрокліматичні умови, виявився доволі вдалим.
Не без задоволення говорить керівник агрономічної служби Північного кластеру агрохолдингу «Епіцентр-Агро» Сергій Болюх про врожайні гони озимого ячменю – кожен гектар сорту «Каліфорнія» вродив по 68 центнерів. Та й поля озимого ріпаку заврожаїлись по 30 центнерів з гектара. Наразі ці сільськогосподарські культури обмолочені.
Зараз слово за пшеничним ланом. Тут втішними виявилися намолоти на полях, засіяних елітним сортом «Кубус» — по 65 центнерів з гектара. Сорт «Акратос» теж не підвів.
А інакше й бути не може. Адже хлібороби «Лотівка-Еліт» сіють зерно високих репродукцій, еліту й дотримуються найефективніших технологій у плеканні врожаю. Попереду ж у них ще ширші обрії ланів пізніх зернових. А вони багатообіцяючі.
За словами Сергія Дмитровича, цьогоріч плантації кукурудзи агрохолдингу на Шепетівщині сягають 11 600 гектарів, а соняшнику — 6 952 гектари. І вже зараз можна з певністю сказати, що для врожаю «королеви полів» та головної олійної культури склалися найсприятливіші умови. А відтак аграрії очікують на добірний ужинок цих культур й на вал збіжжя, вищий за попередні роки.
І сподіваються, що отримають бажане, адже це результат їхньої невтомної праці, великого досвіду й відданості хліборобському покликанню.
Володимир НИТКА.

На знімках:
керівник агрономічної служби Північного кластеру агрохолдингу «Епіцентр-Агро» С.Д.Болюх (у центрі) з агрономами ТОВ «Лотівка-Еліт» Д.В.Стецюком (ліворуч) та А.В.Костанецьким визначають коефіцієнт вологості зерна;
(зліва направо) механізатори І.М.Михальчишин, Р.Р. Петрук, В.В.Пшеничний.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести