Голова Нацполіції Ігор Клименко розповів, хто може перевіряти наявність зелених COVID-сертифікатів у червоній зоні карантину.
Про це повідомляє пресслужба відомства. Клименко заявив, що є широкий перелік структур, які можуть перевірити наявність у людини COVID-сертифіката. Серед них: працівники поліції; санітарні лікарі; працівники Держспоживслужби; провідники на залізничному транспорті; представники торговельно-розважальних центрів. В ефірі телеканалу 1+1 Клименко додав, що водії громадського транспорту у червоній зоні карантину мають попереджати пасажирів про те, що у них можуть бути перевірені сертифікати. Чиновник уточнив, що програмне забезпечення для перевірки справжності COVID-сертифікатів мають 4000 працівників поліції, які задіяні у складі рейдових груп і можуть виїжджати на виклик. “У разі виявлення фейкових документів на місце події одразу прибуває слідчо-оперативна група, щоб задокументувати правопорушення”, – сказав Клименко. Також він додав, що зараз правоохоронці вже відкрили 870 кримінальних проваджень про махінації та підробки документів.
Нагадаємо, що як раніше повідомляло Джерело Нацполіція перевірятиме сертифікати про вакцинацію українців від COVID-19 за QR-кодом.
Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький сьогодні, 18 жовтня, у ефірі програми «Сніданок з 1+1».
За його словами, Національна поліція спільно з Мінцифри розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або скануючи паперовий його варіант.
«Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби — під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків», — розповів заступник начальника Департаменту патрульної поліції України.
Білошицький зазначив, що у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити — інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.
«Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Особи, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки», — розповів він.
Також, Білошицький наголосив на тому, що за виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання — від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання — від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років.
«Люди, які замовляють і купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у випадку виявлення підробки документу та спроби скористатися ним, будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень. У випадку, якщо буде доведено, що особа, хвора на COVID-19, розповсюдила хворобу, вона може бути притягнена до кримінальної відповідальності», — додав Білошицький.
Нагадаємо, що в Україні на тлі посилення карантинних норм створили 900 мобільних бригад. Вони виходитимуть в рейди і стежитимуть за тим, як люди дотримуються правил МОЗ, зокрема – чи носять захисні маски.
Кабмін впровадив нові правила пасажирських перевезень, які почнуть діяти з 21 жовтня. Однак обмеження не торкнуться вакцинованих людей.
Фото ілюстративне.