ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоЗахисники Гинули хлопці на чужій землі

Гинули хлопці на чужій землі

4 переглядів

Чотирнадцятого лютого, напередодні відзначення 30-річчя з дня виведення радянських військ з Афганістану, культпрацівники сіл Новичів, Жолудок, Мальованки у Новичівській початковій школі (директор О.Поліщук) провели масовий захід «Падали хлопці на чужій землі» за участю представників громадськості, ветеранів-афганців Сергія Хомяка, Ростислава Широкого, Віктора Бєлкіна, Анатолія Свинарчука та керівника Шепетівської літературно-мистецької студії «Доля» Віри Кухарук. Адже у цій школі навчався воїн-афганець Михайло Франчук.

Ведуча заходу — бібліотекар с. Новичів Валентина Огородник. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять Михайла Франчука, який не повернувся живим додому і нагороджений орденом Червоної Зірки посмертно.

Учні Олексій Ліонець, Вікторія Верхогляд, Олександр Вихівський, Святослав Куліш, Вітор Бродавець прочитали вірші. Власні вірші прочитала Віра Кухарук.

Учасників заходу привітав піснями аматорський колектив «Новичанка» у складі Тетяни Сверчевської, Ірини Ковалик, Світлани Тетерущенко, Олени Лабенської, Марини Охрімець.

Потім воїни-афганці відвідали батьків Михайла Франчука – Ганну Трохимівну та Івана Степановича. Тридцять два роки минуло з дня загибелі їхнього сина у далекій чужій країні, але й досі болить материнське серце за дитиною. Михайло, який загинув 27 липня 1986 року, у день свого народження, навіки залишився 19-річним юнаком.

Біля могили Михайла зібралися рідні та близькі, однополчани, ветерани-афганці. Щирими, теплими словами згадували присутні юнака, який віддав своє життя, виконуючи військовий обов’язок у чужій країні. Ветерани також поклали квіти до меморіалу воїна-афганця, який встановлено на Михайловому полі при в’їзді до села Жолудок.

Залиште Ваш коментар
Перевести