ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоКультура І лунає над Сеніговом щедрівка…

І лунає над Сеніговом щедрівка…

11 переглядів

Невеличкий Сенігів у різдвяну пору мовби перероджується. І не лише тому, що сніг урочисто вкриває сільські краєвиди — під час зимових канікул цей населений пункт лісової глибинки сповнюється гомоном дітвори і мовби перестає бути «пенсійним». А звучання колядок і щедрівок перериває плин буденності й додає життю селян особливої святковості.

І саме завдяки аматорам місцевої самодіяльності у ці дні відчувається єдність поколінь і традицій народу.

 

Затишний сільський клуб Сенігова у Різдво Христове зібрав чи не весь місцевий люд. Адже зі сцени лунали колядки, щедрівки, віншування маленьких сенігівчан, які охоче взяли найактивнішу участь у різдвяному культурному заході. Порадували святковими піснями й берегині культурних традицій – учасниці вокального ансамблю «Подолянка».

До речі, останнім часом цей колектив завдяки старанню завідуючої сільським клубом Світлани Цвіль другий рік активно виступає й пропагує пісенну традицію краю не лише у своєму селі.

За словами Світлани Антонівни, у новорічно-різдвяну пору щедрівками й колядками сенігівчани радували й мешканців сіл округи. Зокрема, «Подолянка» побувала у сусідній Яблунівці Славутського району.

Втішає, що справою збереження місцевих традицій цікавиться  молодь. Хоча більшість дітей з’являються у Сенігові лише у пору шкільних канікул, приїжджають з Шепетівки, інших міст і сіл, та вони не забувають свою «малу батьківщину». Особливо завідуюча сенігівським осередком культури відзначає активістів самодіяльності – Дмитра Дударя, братів Антона та Валентина Осінських, які брали активну участь і в проведенні заходів, і в оновленні закладу культури.

Активні учасниці ансамблю Валентина Мельник, Наталія Голотюк, Леся Ходаківська із керівником Світланою Цвіль під час виступів провели й збір коштів для місцевого храму.

Приємним сюрпризом на Різдво для сенігівських подвижників культури став  подарунок від народного депутата України Романа Мацоли — ноутбук для сільського клубу. Його на святі їм вручила Рилівський сільський голова Світлана Твердохліб.

До слова, аналогічні різдвяні подарунки очільник громади передала й бібліотеці та будинку культури у с. Рилівці.

— Хочеться висловити  щиру подяку всім, хто не байдужий до розвитку культури на селі, до її підтримки, як кажуть, у глибинці, — каже Світлана Анатоліївна Цвіль. — Насамперед, односельцям, які переймаються, щоб було де проводити своє дозвілля, та благодійникам, завдяки яким наш клуб отримав, без перебільшення, друге життя. Зокрема, депутату районної ради, директору районного спеціалізованого лісокомунального підприємства Петру Петровичу Трофімчуку та депутату обласної ради Враму Македоновичу Мовсісяну. Завдяки наданим з їхньої легкої руки будматеріалам ми оновили клуб, підняли його з руїн.

Така підтримка додає сельчанам оптимізму й віри у те, що село у глибинці не забуте, як і культура, звичаї, традиції. Словом, те, що зветься душею України.

 

На знімку: учасниці вокального ансамблю «Подолянка» із сенігівською дітворою під час різдвяного заходу.

Залиште Ваш коментар
Перевести