ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ І малюків… на «експорт»

І малюків… на «експорт»

2 переглядів

У нашій газеті за попередні роки київські клініки повсякчас друкували оголошення із запрошенням жінок, віком до 35 років, які мають дітей, взяти участь у програмі сурогатного материнства з лікування безпліддя і допомоги безплідним парам.
Навіть подумати тоді не могла, що українки часто відгукуються на такі запрошення заради грошей. В оголошеннях вказувалася сума — до 350 000 гривень.Отож, це дороговартісний бізнес.
І ось через пандемію коронавірусу дізналися про вражаючі факти. Адже виник скандал — немовлят не могли вивезти за кордон їхні біологічні батьки-іноземці. Так би мовити, «інкубатор» переповнений, а українки продовжують народжувати…
Іноземці, зазвичай, живуть у готелях до пологів і після них, поки не оформлять усі документи для вивозу вже свого малюка. А тут — карантин…

Журналісти провідних телеканалів розповіли, що у столиці очікують відправки за кордон 46 малюків з клініки «ВіоТех», яких народили для іноземців українські жінки. Звичайно, на такий крок тих українок штовхає, насамперед, безвихідь. Бо ж яка мати захоче продати комусь дитину, яку 9 місяців носила під серцем.
Важко уявити, щоб сурогатними мамами були ті представниці прекрасної статі, які катаються на «Лексусах» чи «Мерседесах», або ж кілька разів на рік відпочивають за кордоном, подорожують світом. Певна річ, ні. Власне, це справа добровільна. Ніхто нікого не примушує, кожен обирає собі сам, що йому робити. Тому і не хочу засуджувати тих жінок, які долучаються до програми сурогатного материнства. Аби тільки не порушувалися їхні права та права немовлят, народжених українками.
Нас, як кажуть, «просвітили» і ми вже знаємо, що у Києві таких клінік аж п’ять. Є вони і в інших великих містах України. За кордон «постачають» малюків для мешканців розвинутих країн, зокрема, Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Англії, Франції, навіть Китаю та інших. Адже там виносити малюка коштує понад 100 тисяч доларів, а у нас — майже удвічі дешевше. І якщо порівняти з тим, скільки в оголошеннях і рекламі пропонують нашим жінкам за сурогатне материнство (до 350 тисяч гривень), то це означає, що більшу частину оті клініки забирають собі.
До того ж, у багатьох країнах сурогатне материнство заборонене. А у нас можна все! Бо ж зубожіле населення на все готове йти, аби якось вижити, аби підняти на ноги своїх дітей.
Знаю я таку землячку Олену (з етичних причин ім’я змінене). Має трьох своїх дітей. Чоловік втік, залишив її напризволяще. І вона, прочитавши оголошення, погодилася стати сурогатною мамою для громадян Німеччини.
По суті, ніхто із сусідів не знав про її вагітність. Навіть мама, яка допомагає їй виховувати дітей, нічого не підозрювала.
— Для участі у програмі вибирають жінок, які уже народжували здорових дітей. Спочатку надала усі документи, навіть дивилися медичні карточки дітей. Взяли аналізи. Прискіпливо перевіряли. А через кілька днів повідомили, що я беру участь у цій програмі. Тоді відбулося запліднення чужим біоматеріалом, — розповіла Олена. — Відразу ж зі мною розмовляли психологи, лікарі. Переконували, що майбутня дитина – не моя. Я – ніби той «інкубатор»…
Мені було важко, але собі наказала, що ради трьох своїх дітей я маю це пройти і витримати. На останніх місяцях вагітності мешкала у гуртожитку при клініці під наглядом лікарів. Мамі сказала, що їду на заробітки у Київ.
Перед пологами познайомилася з біологічними батьками дівчинки, яку народила. Виявилися дуже порядними людьми, досить заможними і вже старшого віку. Я і досі підтримую з ними зв’язки. Вони надсилають мені фотографії дуже гарненької дівчинки. Навіть у гості запрошували, пообіцяли оплатити дорогу. Можливо і поїду, коли карантин закінчиться. Мене одне тільки втішає, що дитина потрапила до добрих батьків.
Я, може, ще б узяла участь у подібному експерименті, бо ж дітей треба вчити. Однак вік не дозволяє. До речі, там, де я народжувала, була молода жінка, яка виношувала третю дитину…
Пишу і думаю, що з українцями можна робити все, що заманеться купці багатіїв. Довели людей до зубожіння. Тому нині гроші «правлять бал». Закони маємо ніби справедливі, але вони не працюють. Правда, окремі їх використовують для свого збагачення. А Україна стала чи не для усього світу отим «інкубатором».
Природні ресурси відправляємо і забезпечуємо заморські виробництва сировиною, постачаємо дешеву робочу силу — наших заробіт­чан, продаємо іноземцям немовлят.
Натомість нам «скидають» усілякий секонд-хенд, зношені автомобілі, неякісні продукти, які заборонені для використання за кордоном, диктують, що нам потрібно робити і як. Адже керують нашою країною ззовні.
Онде, що тільки не робимо, аби отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду… Уже й землю продаватимемо. Але це тема для іншої розмови. Якщо почали з «експорту» немовлят, то маємо цим і закінчити.
Як стало відомо з повідомлень видання «ВВС News Україна», до Києва вже приїхали 11 іноземних пар – дев’ять з Аргентини та дві з Іспанії. Пара зі Швеції забрала своїх дітей приватним літаком, рейс якого їм оплатив анонімний спонсор.
До речі, сім’ям з Аргентини, аби прилетіти до України, сприяла тамтешня влада і аргентинський бізнесмен, який має бізнес в Україні.
У київському готелі «Венеція» при клініці репродуктивної медицини «ВіоТех» увечері 10 червня залишалося 52 малюки, які народжені від сурогатних матерів в Україні і чекають своїх батьків, які не можуть забрати їх через пандемію коронавірусу. Більшість їх — з Китаю.
Ось такі думки виникли щодо сурогатного материнства, яке процвітає в Україні. За неофіційними даними українки народжують протягом року до 5 тисяч немовлят, а може і більше для іноземців. Цього б не було, якби наше життя справді покращувалося, зростав добробут людей, а не навпаки, як це ми спостерігаємо сьогодні.
Світлана МОРОЗ.

Залиште Ваш коментар
Перевести