Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка

Шевченко для України не просто поет, геніальний митець, якого доля обдарувала багатьма талантами. Його ім’я для українців особливе. Для усіх поетів Тарас Шевченко став взірцем, вчителем слова. Тож саме 9 березня, у день народження Т.Г.Шевченка, у актовій залі музичної школи відбулася презентація збірки віршів членів літературно-мистецької студії «Доля» під гаслом «Я Україну серденьком люблю».

Пригадала, як у 2000 році, у рамках святкування Шевченківських днів, до Шепетівки приїздили Народна артистка України Валентина Степова, поети Михайло Шевченко, Антоніна Листопад, Микола Мачківський та інші. Ми читали свої, тоді ще не зрілі, вірші про Шевченка і слухали вірші гостей.

З того часу минуло 19 років і ось, нарешті, ми видали свою книжечку, де зібрані вірші про Тараса Шевченка і Україну. Поетичні рядки збірки свідчать про небайдужість самобутніх поетів до всього, що їх оточує та хвилює. Кожен вірш — то розповідь про наболіле, про любов до України.

Захід розпочався з виконання Державного гімну України. Сьогодні він лунає на всіх заходах і в школах, і в будинках культури. Він нас об’єднує і такий щем у серці відчуваєш, коли його співаєш…

І ось презентація збірки «Я Україну серденьком люблю». Твори 39 авторів увійшли до збірки. Це самодіяльні митці Володимир Артерчук, Ольга Білик, Алла Гайдай, Тетяна Василик, Ольга Васьковська, Світлана Вітковська, Ігор Волощук, Дмитро Воронюк, Валентина Генсицька, Олена Герасименко, Дар’я Голуб, Віктор Гусаров, Алла Денисенко, Катерина Дяченко, Леонід Жмурко, Олена Іськова–Миклащук, Марія Карнаух, Андрій Кондратюк, Олена Кравчук, Ніла Кравчук, Віра Кухарук, Тетяна Кушнірук, Іванна Ліщук, Ольга Личик, Ольга Лукащук, Анатолій Огарєв, Галина Олійник, Антоніна Осецька, Тетяна Павонська, Майя Палій, Яна Перегоєдова, Людмила Петрова, Зінаїда Русняк, Геннадій Сівак, Надія Сондей, Олена Сущенко, Олексій Тарасенко, Ольга Тихонюк, Наталія Ткачова.

Учні 4-го та 8-го класів НВК № 1 разом з учителькою початкових класів Світланою Вітковською завітали на зустріч і декламували вірші студійців. Лунали вірші про Шевченка, Україну, День Незалежності, українську мову, рідний край тощо.

Дякуємо за гарне виконання хлопчикам: Владику Горлюку, Вадиму Шуляку, Міхаїлу Діравчуку, Назару Олійнику, Володимиру Павонському, Віталію Герасимчуку, Олександру Демчуку, Ярославу Пясковському, Андрію Карпенку, Володимиру Столярчуку і Андрію Якимчуку.

Також вірші читали дівчатка: Вероніка Порубенська, Ольга Касянчук, Анна Ворощук, Тетяна Касянчук, Анна Нестерчук, Вікторія Веремійчук, Оксана Остапчук, Людмила Нечипорук, Дар’я Дерій, Юля Костюк, Софія Бабій, Юля Сидорчук, Вікторія Кушнір, Анна Грушко.

І, звичайно ж, квіти і щира подяка вчительці С.Р.Вітковській від вдячних авторів і батьків. Повірте, Світлана Ростиславівна повністю віддається улюбленій справі і діткам, які її обожнюють. Вона завжди готова до співпраці з літературно-мистецькою студією «Доля».

Власні вірші дарували присутнім студійці Наталя Ткачова (вчителька ліцею «Успіх», м. Славута), Леонід Жмурко, Катерина Дяченко, Марія Карнаух. Керівник студії Віра Кухарук читала вірші Алли Денисенко, Катерини Дяченко, Дарії Голуб і Людмили Петрової.

На знак подяки Катерина Дяченко прочитала вірші для дітей, загадки і скоромовки з нової збірки «Веселкове дитинство». Надія Сондей (член студії і бабуся Назара Олійника) щиро подякувала учням, батькам і також прочитала власного вірша.

У залі були люди, які люблять свій край, життя, своїх діток і уже сьогодні вчать їх шанувати рідну мову, свою країну, рідне місто.

Фундатором збірки є Лариса Василівна Дерейко (Бабич) – кандидат медичних наук, доцент, співвласник стоматологічної клініки «Пародент» у Львові, меценат, яка надає посильну допомогу шепетівчанам. Вона профінансувала видання альманаху «Сильні духом» (м. Харків, 2017 р.), де зібрані твори людей з обмеженими фізичними можливостями за п’ять років роботи Школи майстерності, що діє при музеї М.Островського, а також збірники «Я Україну серденьком люблю» і «Плачуть розпечені дзвони» для шкіл та бібліотек міста і району.

А ще Лариса Василівна — людина з добрим серцем, яка допомагає людям, які потрапили у скрутне становище. Додам, що вона — вдова академіка, доктора медичних і біологічних наук, заступника декана стоматологічного факультету Львівського медичного університету, завідувача кафедри нетрадиційної медицини, нашого земляка, випускника ЗОШ № 5 (школи-гімназії) Віктора Івановича Бабича. До речі, «Шепетівський вісник» розповідав про нього у матеріалі «Щоденник полярника», коли він перебував у складі полярної експедиції ще за часів Радянського Союзу.

Віра КУХАРУК.