ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Який же він, отой давній буквар?

Який же він, отой давній буквар?

29 переглядів

   Нині у музеї М. Островського діє виставка буквариків «Аз, буки…». Вона налічує 65 перших книжечок, які видані різними мовами світу. Науковий працівник установи Наталія Кручук та зберігач фондів Інна Слєсаренко привезли їх з Острозького музею книги і друкарства.

    Як повідомила Наталя Анатоліївна, аз та буки – перші літери стародавнього слов’янського алфавіту. Звідси й назва першого букваря – азбука. Про це вона говорила на екскурсії учням Шепетівської школи-гімназії на попередньому тижні. Другокласники та третьокласники завітали до музею разом з класними керівниками Наталією Білою та Оксаною Бражук.

    У кожній країні буквар називається по-різному. Цікаво, що практично всі абетки можливо прочитати, адже вони надруковані латиницею або ж кирилицею. Однак є такі мови, у алфавітах яких використовують власні друковані знаки. Це, до прикладу, грузинська, вірменська, японська, корейська, ідиш тощо.

    Букварі навчали тогочасних дітей не тільки літерам. Видання «Азбуки», за яким вчилися першокласники у 1980 році, у м. Шепетівці, було досить практичним. Зі сторінок підручника учні дізнавалися не тільки про букви, а й про цифри та ще й освоювали основи трудового навчання.

     В експозиції представлені й факсимільні видання перших букварів, виданих більш як чотириста років тому першодрукарем Іваном Федоровим. Зі сторінок цих книжок навчають грамоті і дітей, і дорослих.

     Додамо, що на виставці школярі мали унікальну можливість відчути себе учнем давніх часів. Саме для цього у центрі виставкової зали встановили стару парту, якій понад 60 років. На ній діти зі школи-гімназії із задоволенням пробували писати пером. І, за словами вчителів, у багатьох це виходило навіть краще, аніж кульковою ручкою.

    П. С. Виставка триватиме до 15 червня.

Залиште Ваш коментар
Перевести