ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоКультура Єдина Церква — єдина Україна

Єдина Церква — єдина Україна

6 переглядів

Сьомого червня під час 40-ї сесії Шепетівської міської ради народні обранці більшістю голосів підтримали звернення Президента України П.Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення єдиної Української Помісної Церкви.

Ми попросили прокоментувати це рішення депутата міської ради від фракції «Самопоміч», настоятеля храму Миколи Чудотворця УПЦ Київського Патріархату, протоієрея Василя ГЕТЬМАНА.

— Питання об’єднання церков уже давно назріло у суспільстві. У квітні цього року Президент України підписав відповідне звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням про створення єдиної Української Помісної Церкви. А 19 квітня звернення Президента підтримали 268 депутатів Верховної Ради України. Це звернення одностайно підтримав весь єпископат Української Православної Церкви Київського Патріархату, а також Української Автокефальної Православної Церкви. Це перший історичний документ за період незалежності нашої держави, який об’єднав ієрархів двох Церков.

Сьомого червня на 40-й сесії Шепетівської міської ради більшість депутатів також підтримали звернення Президента, розуміючи його важливість. Об’єднання церков — це об’єднання народу України. Якщо сьогодні армія боронить українську землю, то єдина Українська Помісна Церква має боронити українську душу.

Як і багато священиків, я переконаний, що справу єднання благословив Господь. Наша Помісна Церква зростала в умовах перешкод, переслідування, ізоляції. Я вірю, що історична справедливість переможе і Синод Вселенського Патріархату, який відбудеться до кінця липня 2018 року, ухвалить позитивне рішення для українських вірян.

ФОТО З ІНТЕРНЕТ-СТОРІНКИ ВАСИЛЯ ГЕТЬМАНА У ФБ.

Залиште Ваш коментар
Перевести