ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоЗахисники Його вбила війна

Його вбила війна

23 переглядів

Анатолія Андрощука поховали першого серпня

Майже два роки на Шепетівщині не було втрат із зони АТО (нині – Операція об’єднаних сил). Останній раз ми ховали 24 серпня 2016 року  Володимира Шевчука («Різця») і у найбільше державне свято у місті був оголошений траур.

І ось першого серпня 2018-го шепетівчани знову схилили свої голови – на Сході загинув начальник радіолокаційної станції батареї управління артилерійської розвідки бригадної артилерійської групи, прапорщик Анатолій Андрощук.

Горе прийшло у родину шепетівчан Віри Федорівни і Володимира Сергійовича Андрощуків – загинув їхній старший син, 41-річний Анатолій. Сталося це 29 липня о 5-й годині ранку у місті Залізне.

Як розповів нам командир бригади артилерійської групи 24-ї аеромобільної бригади, підполковник Вадим Лук’янихін, Анатолій Андрощук був призваний на службу у 24-ту аеромобільну бригаду у жовтні 2017 року. З 13 січня 2018 року бригада дислокувалася у зоні проведення АТО (ООС).

Під час несення чергування вартовий влучив у Анатолія, загиблий отримав три кульових поранення, проте обставини цього вчинку поки що невідомі. Розслідування проводить слідчий відділ Торецького відділу поліції.

Хто б що не говорив, ми не можемо робити будь-яких висновків у цій історії. Адже за усіх відомих і невідомих обставин можна стверджувати одне – Анатолія вбила війна. У мирному житті усе могло бути інакше. Адже там, на Сході, у наших воїнів-захисників зовсім інше бачення, інші погляди, інші критерії.  Усі крапки над «і», як мовиться, розставить слідство.

Воїна привезли додому волонтери 31 липня о 23-й годині. Наступного дня, 1 серпня, відбулася панахида за померлим за місцем його проживання і у церкві Святого Духа. Панахиду відслужив протоієрей Сергій Сєнгеєв.

Священик під час відспівування говорив про те, що загиблий Анатолій залишиться у пам’яті рідних, близьких, друзів, сусідів справжнім чоловіком, добрим господарем, люблячим сином і братом. Це велика втрата для його сім’ї.

Щирі співчуття родині загиблих висловив міський голова Михайло Полодюк. Він, зокрема, зазначив, що події на Донбасі – наш спільний біль, наша спільна біда. Тому шана і честь тим, хто захищає нас від агресора, а загиблому Анатолію – вічна пам’ять і Царство небесне.

Поховали Анатолія Андрощука на міському цвинтарі, у секторі воїнів АТО, де майорять державні стяги України. Це дев’ятнадцята втрата Шепетівщини з часу проведення АТО та ООС. Дай, Боже, щоб уже остання…

ДЛЯ ДОВІДКИ. Анатолій народився 31 березня 1977 року в м. Шепетівці. Навчався у ЗОШ № 6. Після школи здобував освіту у Шепетівському технікумі ПДАТУ. Згодом навчався у школі прапорщиків, служив у в/ч А 3730 (12-те містечко), у ШВК № 98. Захищати Батьківщину від агресора пішов під час чергової хвилі мобілізації.

 У загиблого залишилися батьки-пенсіонери, молодший брат Андрій з сім’єю. Андрій служить у в/ч А 3730, має статус учасника АТО.

Залиште Ваш коментар
Перевести