ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоЗахисники Йому усе ще двадцять…

Йому усе ще двадцять…

7 переглядів

Цього року йому мало б виповнитись 53... Його кучеряве волосся уже помережила б сивина... Він, єдиний син, провідував би батьків на цвинтарі, несучи їм незгасну любов свого серця. Виглядав би онуків біля рідної хати в Сохужинцях, які ніколи не думав залишати. Так було б, якби не…

Сергій Васильович Фурман народився 10 серпня 1965 року в с. Сохужинцях Ізяславського району на Хмельниччині у селянській родині. Був пізнім, єдиним і дуже бажаним сином. Батько дуже любив допитливого та слухняного хлопчика, а тому, здавалось, жодного кроку не робив без сина: водив його із собою на колгоспний тік, навчав бачити красу безмежного поля, садовив на трактор і умивав холодною джерельною водою з рідної землі.

Син зростав батькам на радість. Сергій успішно закінчив школу і вирішив здобути робітничу спеціальність — 1 вересня 1982 року став навчатись фрезерувальній справі у Шепетівському професійному ліцеї (у той час – ТУ № 10), який закінчив 18 червня 1983 року, отримавши бажану спеціальність.

Працював у Шепетівці на заводі «Комуніст», а згодом повернувся у рідне село і працював у колгоспі.

До лав Збройних Сил призваний 29 жовтня 1983 року, а вже у травні 1984-го його відправили молодшим сержантом у Афганістан. Брав участь у бойових операціях, виявляючи при цьому мужність, героїзм та військову майстерність. Майже рік Сергій віддав Афганістану, та 10 квітня 1985 року в одному із найважчих боїв юнак отримав поранення, несумісне з життям. Того ж дня хлопця не стало. Йому було і залишилось назавжди двадцять…

Минув час. Нова війна принесла до нашого ліцею сумні звістки: в АТО загинули 20-річний Ярослав Давидов та 30-річний Валерій Числюк, проте й ім’я Сергія Фурмана ніколи не забувалось.

Цього року, 15 травня, з нагоди 30-річчя початку виводу військ з Афганістану нашому випускнику Сергію Фурману було відкрито пам’ятну дошку. Виготовив її ветеран війни в Афганістані, член Шепетівської спілки воїнів-афганців Олександр Гурінович.

У мітингу з нагоди відкриття пам’ятної дошки Сергію Фурману взяли участь члени спілки воїнів-афганців Ізяславщини на чолі з Василем Тележинським, сестри Сергія — Тетяна, Галина, Валентина та Юлія. Вони у розповідях згадали невідомі присутнім сторінки із життя хлопця, передали фотокартки з його дитинства.

На заході виступили «афганці» — Ігор Карчевський і настоятель храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, отець Анатолій Вересюк.

Мама нашого випускника Ярослава Давидова, який загинув на Сході, Світлана Романівна вручила переможцям змагань із стрільби — учням групи № 103 Івану Літнаровичу, Михайлу Бабичеву та учневі групи № 204 Іллі Костюку — перехідний кубок імені свого сина.

Варто відзначити, що пошукову роботу, пов’язану з Сергієм Фурманом, підготовку і проведення мітингу здійснювали члени гуртка «Історичне краєзнавство» Андрій Кірик та Андрій Марушкевич.

Л.СИДОРЧУК,

заступник директора професійного

ліцею з виховної роботи.

На знімках: під час відкриття пам’ятної дошки Сергію Фурману.

Залиште Ваш коментар
Перевести