Кабінет міністрів України на своєму засіданні 25 березня продовжив карантин до 24 квітня та запровадив режим надзвичайної ситуації на усій території країни.

Режим надзвичайної ситуації запроваджений по усій території України на 30 днів. У режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту. Відповідно, усі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів — до 24 квітня.

Рішення уряду передбачає можливість продовжити ці заходи у разі необхідності. Водночас терміни можуть бути переглянуті у зворотний бік, якщо протидія поширенню інфекції коронавірусу буде успішною.

Кабмін також посилив обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання поширенню в Україні вірусу COVID-19.

Постанова, ініційована міністром охорони здоров’я Іллею Ємцем, передбачає, що заклади охорони здоров’я матимуть право здійснювати:

— обов’язкове медичне обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19 або перебували у контакті з особами, яким встановлено діагноз COVID-19, якщо ці особи відмовляються від обстеження у добровільному порядку;

— обов’язкову госпіталізацію таких осіб;

— призначати карантин особам, яким встановлено діагноз COVID-19 та які ухиляються від лікування у добровільному порядку.

Крім того, МОЗ має розробити та затвердити порядки обов’язкової госпіталізації осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19 та які ухиляються від лікування, обстеження та перебування на карантині (самоізоляції) у добровільному порядку, а також обов’язкової самоізоляції осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19, та їхніх контактних осіб.

Разом з тим Національна поліція та Національна гвардія забезпечуватимуть охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території об’єктів, на яких проводяться заходи з обов’язкового обстеження, госпіталізації або карантину.