ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоКультура Калиту кусали, варениками і узваром смакували

Калиту кусали, варениками і узваром смакували

18 переглядів

Уже стало доброю традицією 13 грудня відзначати свято Андрія у Шепетівській міській бібліотеці для дітей та дорослих № 2. Мабуть тому, що серед зимових свят воно найвеселіше. У народі його ще називають свято Калити.

Ось  і цього року, напередодні 13 грудня, до книгозбірні на вечорниці завітали бібліотекар ЗОШ № 8 Наталія Андрукевич з учнями 10-го класу. Адже вони є постійними відвідувачами нашої бібліотеки, а відтак, частими гостями різних заходів.

Ведуча розповіла про історію виникнення свята, його звичаї та обряди. Дівчата  залюбки ворожили на свою долю, усі пригощалися традиційними стравами на вечорницях — варениками та узваром.

Найцікавішим та найемоційнішим на заході став обряд «кусання Калити». Юнаки з великим задоволенням намагалися відкусити якнайбільший шматок. Після цього Калиту роздавали усім присутнім на вечорницях.

Так, у дружній, невимушеній атмосфері та спілкуванні, свято добігло кінця.

Також бібліотекарі були приємно вражені, що діти не забувають про традицію дарування книг для своєї рідної бібліотеки й вирішили приєднатися до «Книжкової раптівки». Дякуємо за подаровані книги!

Л.ВЕРЕМІЙЧУК,

завідуюча міською бібліотекою

для дітей та дорослих № 2.   

Залиште Ваш коментар
Перевести