З 2013 року у керівних органах державного підприємства «Шепетівський військовий лісгосп» працює Олександр Паздерник. На той час чоловік мав дві вищих освіти: був спеціалістом з правознавства та військовим лейтенантом. Проте до лісової галузі дотичності ще не мав. І ось лише за 7 років своєї роботи досяг значних результатів, які уже оцінили на загальнодержавному рівні.
На керівну посаду Олександра Паздерника призначили ще у відносно молодому віці.
— До Олександра В’ячеславовича, як до молодої людини, спершу було скептичне ставлення. Хоча освічений фахівець, але з лісовим господарством не дуже був пов’язаний. Тому з’являлися сумніви. Але упродовж останніх років ця молода людина упевнено і мудро вирішила проблемні питання, які роками не могли вирішити її попередники, — відгукується про Олександра Паздерника колега Марія Свіщова — начальниця відділу лісового господарства ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат».
— Я не можу стверджувати, що до роботи у лісовій галузі йшов цілеспрямовано. Так склалася доля і я їй за це дуже вдячний, — розповідає Олександр Паздерник.
Спершу він працював на посаді заступника начальника ДП «Шепетівський військовий лісгосп», але за кілька років вже очолив підприємство. Щоб розуміти усі тонкощі галузі, упродовж цих років здобув ступінь магістра у галузі лісового господарства.
Зараз під опікою Олександра Паздерника майже 9 тисяч гектарів військового лісу, який розташований на території трьох областей — Вінницької, Тернопільської та Хмельницької. Лісгосп має деревообробний цех, а також гараж на 35 одиниць техніки.
— Одним з найбільших своїх досягнень вважаю створення близько 150 робочих місць та виведення підприємства з кризи. Не можу виділити щось конкретне, бо важливі усі процеси — від посіву лісових культур до переробки деревини. І щоранку, коли я спілкуюся з колегами, бачу усміхнені обличчя та відчуваю їхню впевненість у завтрашньому дні, розумію, що на підприємстві усе гаразд. Тож радію, що вдалося налагодити діяльність лісгоспу на збільшення обороноздатності держави, — розповідає Олександр Паздерник.
У мирний час ДП «Шепетівський військовий лісгосп» є буферною і захисною зоною між військовими арсеналами і населеними пунктами. В особливий період деревина служить сировиною для військових потреб. У власному деревообробному цеху виготовляються пиломатеріали, ящики під боєприпаси для потреб Міністерства оборони. Щорічно військовий лісгосп заготовляє майже 23 тисячі кубометрів деревини. А випуск товарної продукції складає понад 10 мільйонів гривень.
— Коли прийшов працювати у лісгосп, тут навіть не було належного входу до приміщення. Виробнича база тоді налічувала 2 працівники, зараз це 56 фахівців деревопереробної галузі. Вдалося оновити всю техніку, кардинально змінити напрямок ведення лісового господарства за європейським зразком, — ділиться Олександр В’ячеславович.
Крок за кроком Олександру Паздернику вдалося практично із занепадаючої структури створити господарство, яке є зразком для наслідування. Тож витрачені зусилля чоловіка не залишили поза увагою — з нагоди Дня Конституції України директора ДП «Шепетівський військовий лісгосп» Олександра Паздерника було визнано одним із кращих і Указом Президента України удостоєно звання «Заслужений лісівник України».
Ніна РЕМІННА.

