ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Керівник військового лісгоспу став «Заслуженим лісівником України»

Керівник військового лісгоспу став «Заслуженим лісівником України»

26 переглядів

З 2013 року у керівних органах державного під­приємства «Шепетівсь­кий військовий лісгосп» працює Олександр Паздерник. На той час чоловік мав дві вищих освіти: був спеціалістом з правознавства та військовим лейтенантом. Проте до лісової галузі дотичності ще не мав. І ось лише за 7 років своєї роботи досяг значних результатів, які уже оцінили на загальнодержавному рівні.

На керівну посаду Олександра Паздерника призначили ще у відносно молодому віці.
— До Олександра В’ячеславовича, як до молодої людини, спершу було скептичне ставлення. Хоча освічений фахівець, але з лісовим господарством не дуже був пов’язаний. Тому з’являлися сумніви. Але упродовж останніх років ця молода людина упевнено і мудро вирішила проблемні питання, які роками не могли вирішити її попередники, — відгукується про Олександра Паздерника колега Марія Свіщова — начальниця відділу лісового господарства ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат».
— Я не можу стверджувати, що до роботи у лісовій галузі йшов цілеспрямовано. Так склалася доля і я їй за це дуже вдячний, — розповідає Олександр Паздерник.
Спершу він працював на посаді зас­тупника начальника ДП «Шепетівський військовий лісгосп», але за кілька років вже очолив підприємство. Щоб розуміти усі тонкощі галузі, упродовж цих років здобув ступінь магістра у галузі лісового господарства.
Зараз під опікою Олександра Паздерника майже 9 тисяч гектарів військового лісу, який розташований на території трьох областей — Вінницької, Тернопільської та Хмельницької. Лісгосп має деревообробний цех, а також гараж на 35 одиниць техніки.
— Одним з найбільших своїх досягнень вважаю створення близько 150 робочих місць та виведення підприємства з кризи. Не можу виділити щось конкретне, бо важливі усі процеси — від посіву лісових культур до переробки деревини. І щоранку, коли я спілкуюся з колегами, бачу усміхнені обличчя та відчуваю їхню впевненість у завтрашньому дні, розумію, що на підприємстві усе гаразд. Тож радію, що вдалося налагодити діяльність лісгоспу на збільшення обороноздатності держави, — розповідає Олександр Паздерник.
У мирний час ДП «Шепетівський війсь­ковий лісгосп» є буферною і захисною зоною між військовими арсеналами і населеними пунктами. В особливий період деревина служить сировиною для військових потреб. У власному дерево­обробному цеху виготовляються пиломатеріали, ящики під боєприпаси для потреб Міністерства оборони. Щорічно військовий лісгосп заготовляє майже 23 тисячі кубометрів деревини. А випуск товарної продукції складає понад 10 мільйонів гривень.
— Коли прийшов працювати у лісгосп, тут навіть не було належного входу до приміщення. Виробнича база тоді налічувала 2 працівники, зараз це 56 фахівців деревопереробної галузі. Вдалося оновити всю техніку, кардинально змінити напрямок ведення лісового господарства за європейським зразком, — ділиться Олександр В’ячеславович.
Крок за кроком Олександру Паздернику вдалося практично із занепадаючої структури створити господарство, яке є зразком для наслідування. Тож витрачені зусилля чоловіка не залишили поза увагою — з нагоди Дня Конституції України директора ДП «Шепетівський військовий лісгосп» Олександра Паздерника було визнано одним із кращих і Указом Президента України удостоєно звання «Заслужений лісівник України».
Ніна РЕМІННА.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести