ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Хто про відпочинок думає, а хто – про фронт

Хто про відпочинок думає, а хто – про фронт

1 переглядів

У перші дні червня ми поспілкувалися з перехожими головних шепетівських вулиць про те, чи реально насолодитися ніжністю літнього тепла змістовно та якісно. Тих, хто має роботу, запитували, де і як вони планують «відбути» відпустку. А ще дізнавалися, скільки кому потрібно часу, аби упродовж відпустки встигнути відпочити.

Ілона ГОРДІЄНКО, випускниця Шепетівського медучилища, майбутній стоматолог, 19 років; Михайло ВІННІЧУК, працівник Хмельницької атомної електростанції, 25 років:

Ми є корінними шепетівчанами, тож плануємо влітку відпочивати на природі, біля якоїсь із водойм у нашому районі. Серед наших друзів схожий «рецепт» проведення дозвілля теж домінує.

Втім, один знайомий торік протягом тижня перебував у місті Дубай, столиці Об’єднаних Арабських Еміратах, і «привіз» дуже гарні враження. По-перше, його вразив рівень комфорту в готелі. Він виявився вищим, ніж у багатьох українських. По-друге, ціни на деякі продукти харчування на тамтешніх ринках навіть дешевші, ніж в Україні. Отож, і ми потроху задумуємося над перспективою відпочинку за кордоном.

Зараз усі «хвалять» Туреччину, мовляв, там реально відпочити «з душею». А щодо того, скільки днів потрібно, аби встигнути насолодитися відпусткою? Та десь місяць, не більше.

Іван Григорович, шепетівський залізничник на пенсії:

Знаєте, мені вісімдесят восьмий рік пішов, так що у відпустках уже не буваю. Як-не-як 49 років трудового стажу… Виходив на пенсію слюсарем вагонного депо станції Шепетівка. Дали тоді 125 гривень, а нинішній розмір пенсії – «у межах» трьох тисяч. Втім, різниці між першою своєю пенсією і теперішньою не бачу. Знаєте, для пенсіонера нині треба хоча б 8 тисяч гривень на місяць, щоб якісно проводити своє дозвілля.

Якби був молодшим і мав вибір щорічного способу відпочинку, то ходив би до лісу та їздив рибалити. За все своє життя лише двічі відпочивав у санаторіях. Тривалість моєї відпустки колись складала «стандартний» 21 день на рік. Цього було замало, мріяв про місяць. Зазвичай їздив до батьків у Запорізьку область (за 100 км від м. Бердянська).

Якщо порівнювати з радянськими часами, то тепер пенсія залізничників вища. Та й менше вони нині працюють. Коли у 1970-х я трудився на шепетівській «гірці» оператором, то за зміну розбирали і формували по 38-40 поїздів.

Якби був трохи молодшим і ще працював, то назбирав би й на відпустку у «теплих краях» — Єгипті чи Туреччині.

Олександр Олександрович, 30-літній будівельник (на плечах тримає 2-річну доньку Лізу); Віталій Вікторович, будівельник, 35 років (із 3-річною донькою Марією):

Живемо за таких «цікавих» часів, коли відпочинок – надто дороге задоволення. Адже нині постійно треба працювати. Ми з товаришем є будівельниками, так що як тільки з’являються «об’єкти», так і трудимося.

Коли наші знайомі задумуються над тим, де провести відпустку, то обирають зазвичай Туреччину чи Єгипет. Чому? Бо там дешевше. Береш путівку за 5500 гривень на 10 днів (із перельотом, у готелі – «шведський стіл») і насолоджуйся Єгиптом. Втім, так відпочивати пересічному шепетівчанину не по кишені.

Щодо того, де ми з сім’ями відпочиваємо. Звісно, що це не закордонні краї, бо переконані — в Україні своїх мальовничих місць вистачає. Наприклад, Шацькі озера, Голубі озера, річка Дністер…

Ніна ГАНДЖУК, шепетівський продавець на пенсії, 63 роки:

Наразі я вже відпусток не маю, бо на пенсії. Упродовж двадцяти семи років працювала у торгівлі, 24 днів щорічного відпочинку вистачало. Неодноразово їздила до Криму, бувала на Херсонщині. Якби повернути ті часи, то надала б перевагу відпочинку у родичів у Херсонській області.

Зараз молоді люди, навіть мій син, мріють про відпустку за кордоном. Він уже побував у Єгипті, тепер планує відпочити у Туреччині.

На мій погляд, сучасним українським пенсіонерам відпочивати за кордоном не реально. Адже пенсія у середньому – півтори тисячі, а на гідне життя хоча б п’ять-шість тисяч потрібно.

Недавно по телевізору озвучували ідею, що у нас треба пенсії скасувати. Якась нісенітниця… Адже дітям потрібно свої сім’ї годувати, а не батьків утримувати. Хіба не так?

 Валентин СУБОТІН, військовий пенсіонер, 76 років:

Я живу у власному будинку, вже не працюю, отож мій «відпочинок» – то переважно робота по господарству. Але навіть якби і працював, то потрібно хоча б 5-10 тисяч гривень щомісяця заробляти, аби гарно влітку відпочивати.

Запитуєте, що б робив, якби був молодшим і стояв перед вибором, куди на відпочинок поїхати? Війна же зараз. Хіба коректно їхати у теплі краї, коли на Сході кров проливається? Пішов би і я, колишній танкіст, за Батьківщину воювати. А відпочив би після перемоги України у теперішній війні.

Залиште Ваш коментар
Перевести