ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Хто ж розірве те замкнуте коло?

Хто ж розірве те замкнуте коло?

16 переглядів

Брифінги, засідання, страйки, — саме цими подіями щодо зриву опалювального сезону були насичені останні дні.

     У середу, 7 листопада, містяни страйкували біля центральної котельні на вул. Короленка. Адже тут найчастіше проводяться дії з відрізання та під’єднання газової труби.   Саме ця котельня найбільша у місті. І таки «енергоінвестовці» без будь яких дозволів, несанкціоновано подали тепло в оселі прилеглих до неї будинків.

    А ось на Старокостянтинівському шосе  люди і нині мерзнуть у помешканнях. Тепла там не було давно. Тому й не дивно, що увечері наступного дня, 8 листопада, акцію протесту розпочали біля котельні на цій вулиці. Тут до людей прийшов генеральний директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» Олександр Пустовойт і, так би мовити, представив  себе у ролі жертви. Маніпулюючи документами, які, до слова, так і не показав мітингарям, він сказав, що у нього начебто є якісь домовленості з НАК «Нафтогаз України», а «Шепетівкагаз» якраз і перешкоджає йому подати тепло в оселі усіх мешканців.

    Як стало пізніше відомо, попередня домовленість між НАК «Нафтогаз України» та ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» таки є. Та її наявність не втішає. Адже, як зазначила представниця юридичного відділу ПрАТ «Шепетівкагаз» Мирослава Гурбан, виконання умов договору є можливим за однієї з двох умов: або ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» сплачує 90 відсотків боргу перед НАК «Нафтогаз Украни», або передає майно  підприємства  у комунальну власність. Ні одну з цих умов «енергоінвестівці» не виконали на сьогоднішній день.

   Минулого тижня  адміністрація ПрАТ «Шепетівкагаз» повідомила шепетівчанам, що у зв’язку зі створенням аварійно-небезпечної ситуації, пов’язаної з пошкодженням обладнання, витоками газу, небезпекою для життя людей, викраденням природного газу на значну суму з газорозподільчої мережі, ПАТ «Укртрансгаз», як оператор ГРС, змушене піти на радикальні дії, а саме здійснити пониження тиску у газорозподільній мережі м. Шепетівки та району до нуля. Відтак, на кілька днів місто буде, так би мовити, відрізане від світу: не працюватимуть школи, садочки, у яких модульні котельні, квартири та будинки у приватному секторі з індивідуальним опаленням теж залишаться без тепла, при чому газу не буде навіть для того, аби приготувати їсти.

    — У випадку, якщо  працівникам «Шепетівкагаз» не  перешкоджатимуть при від’єднанні котелень «Шепетівка Енергоінвест» від мережі середнього тиску, то газ з’явиться в оселях мешканців через два-три дні, — зазначив заступник голови правління ПрАТ «Шепетівкагаз» Анатолій Пращур. —  Відтак, мешканці з індивідуальним опаленням знову почнуть грітися, а з централізованим – мерзнути, бо ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» мало того, що свої борги не сплатило, а це, зауважимо, близько  60 мільйонів гривень, так ще й накрало газу на 39 мільйонів гривень за попередній опалювальний сезон, який переклали на ПрАТ «Шепетівкагаз».

   Інформацію про витрачання газу у нинішньому  опалювальному сезоні  «Шепетівкагаз» не давала, але факти несанкціонованого забору газу відомі, — про них керівництво товариства неодноразово повідомляло у правоохоронні органи, але все безрезультатно.

    Повідомлення про відключення газу викликало гострий резонанс у громаді міста. Вранці, 9 листопада, у Шепетівській міській раді відбулося засідання комісії з питань ТЕБ та НС щодо недопущення такої надзвичайної ситуації у місті. На засідання не з’явився генеральний директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», мовляв, він на роботі і йому немає часу ходити на усілякі збори. Представники «Шепетівкагаз» обгрунтували рішення «Укргазтрансу» і пояснили, що знизити тиск, наприклад, до 0, 25, при якому включаться індивідульні котельні, працюватимуть кухонні газові плити, не має можливості. Роботи з від’єднання проводитимуть тільки, коли тиск знизять до нуля. У свою чергу  члени комісії з  питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Шепетівській міській раді  наполягали, що відключення газу у розпал опалювального сезону  викличе соціальну напругу серед населення міста, підвищить рівень захворюваності. Отож, конструктивного рішення не ухвалили.

   Подібну нараду провели й у Шепетівській райдержадміністрації, адже проблема з теплопостачальником у місті Шепетівці торкнулася сіл Судилківської ОТГ, Плесни та Пліщина, бо газорозподільна мережа охоплює цю лінію Шепетівського краю.

    Та, на жаль, наради не  вирішують проблему. Великі надії пересічні громадяни  покладали на приїзд губернатора Вадима Лозового та нардепа Романа Мацоли. І у п’ятницю, 9 листопада, зустріч таки відбулася. У малій залі зібралися небайдужі мешканці. На розмову до них завітав лише Роман Мацола з міським головою Михайлом Полодюком. Вадим Лозовий, як виявилося, затримався на засіданні сесії обласної ради.

    Укотре Михайло Іванович пояснив, що міська рада не може бути гарантом приватної структури, а якщо майно передадуть на баланс міста, держава допоможе,  зробивши так звану реструктуризацію боргів і посприяє в отриманні лімітів на газ.

   — Пан Пустовойт на таке не погоджується – він і платити борги не хоче, і повертати майно у комунальну власність не бажає, — зауважив мер. —  Як відомо, з Держбюджету та міської ради протягом попереднього  опалювального сезону перерахували ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»  понад 60 млн. гривень пільг та субсидій. Де ці кошти поділися – невідомо. Чому з них не був погашений борг «Шепетівка Енергоінвест» перед «Нафтогаз України»  — не зрозуміло. Міська влада  зверталася щодо цього  до правоохоронних органів, натомість отримала відповідь з обласного управління поліції : «У діях підприємства «Шепетівка Енергоінвест» немає складу злочину, тому працівниками управління захисту економіки Хмельницької поліції прийнято  рішення про припинення розгляду вашого звернення».

    І знову усі ходять по закнутому колу. Міський голова  повідомив,  сподівається на позитивний результат  перемовин з Вадимом Лозовим. З головою Хмельницької облдержадміністрації він мав зустрітися у понеділок, 12 листопада.

     Після зустрічі активісти пішли ще більш розчаровані. Натякнули, що у випадку надзвичайної ситуації можуть навіть перекрити залізницю, аби їх почули.

    Та вже після вихідних, у понеділок, 12 листопада, зранку  відбувся брифінг міського голови з представниками місцевих ЗМІ щодо скликання народного віче у середу, 14 листопада, на 12 годину дня, на площі Т. Шевченка. І знову дежавю…

    На брифінгу стало відомо, що ситуація не змінилася, газ на Шепетівщині таки  можуть відключати. Крім того, візит міського голови до губернатора цього дня не відбудеться, бо той поїхав до Києва. Натомість до м.Хмельницького  Михайло Полодюк відправиться з усіма необхідними пакетами документів у вівторок, 13 листопада. Він хоче заручитися підтримкою очільника області у питання передачі майна у комунальну власність.

    Далі події розгорталися так. Уже по обіді, після брифінгу з міським головою, у приміщенні міськради зібралися понад 50 активістів з надією почути конкретні відповіді на вирішення проблеми з теплом та відключенням газу. До них вийшов Михайло Полодюк, секретар міської ради Микола Кикоть. Турбувало шепетівчан питання, чому народне віче вирішили зібрати саме у середу, чому цього не зробили раніше. Михайло Іванович сказав, що очікує  позитивних результатів від зустрічі з Вадимом Лозовим і має надію, що на народне віче він прийде з втішними новинами.

        Цього ж дня журналістів покликали на прес-конференцію з адміністрацією  ПрАТ «Шепетівкагаз». Спочатку до кабінету очільника товариства Володимира Турінського зайшли небайдужі громадяни з проханням  відтермінувати відключення газу. І це їм вдалося. Володимир Турінський пообіцяв  не відключати газ до врегулювання ситуації.

   Далі відбувся брифінг з представниками ЗМІ. Його провели Мирослава Гурбан та Анатолій Пращур. Вони знову аргументували рішення «Укртрансгазу»  щодо припинення незаконного забору  газу. Наголошували, що «енергоінвестівці» самовільно втручаються у газорозподільну мережу, що може призвести до трагічних наслідків. Так, наприклад, котельня на Старокостянтинівському шосе, де днями страйкували шепетівчани, та котельня за спорткомплексом «Колос» мають перепади тиску, тому працівники «Шепетівка Енергоінвест» вже не ризикують їх під’єднувати. А на центральній котельні, що на вул. Короленка, у понеділок вранці, 12 листопада, вибило автоматику шкафних вимикачів на газорозподільному пункті. Добре, що все обійшлося.

     Пізно увечері цього ж таки дня міський голова повідомив представникам ЗМІ, що за сприяння ПрАТ «Шепетівкагаз» та активістів, які особисто заручились підтримкою  Володимира Турінського, місту таки дали відстрочку у відключенні газу, поки питання вирішуватиметься на обласному рівні.  «Заручниками критичної ситуації ні в якому разі не можуть бути люди», — зауважив Михайло Полодюк у телефонній розмові з журналістами 112 каналу, — ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» щодня незаконного здійснює забір газу на півмільйона гривень, отож борги його і далі зростають.

   У той же час «енергоінвестовці» уже надіслали шепетівчанам платіжки за тепло у жовтні.

    Сподіваємося, що у середу, 14 листопада, на народному віче шепетівчани таки отримають конкретні відповіді на запитання і ми дізнаємося, хто ж таки розірве те замкнуте коло. До речі, цього ж дня відбудеться засідання Кабінету Міністрів України щодо опалення міст Сміли, Кривого Рогу, можливо, і Шепетівки. Як кажуть, надія вмирає останньою.

   П.С. Наприкінці дня у вівторок, 12 листопада, нам стало відомо, що відключати природній газ у місті поки що не будуть. Про це вирішили у м. Хмельницькому у ході зустрічі з Вадимом Лозовим. Отож, поки що тепло у помешканнях шепетівчан буде.

Залиште Ваш коментар
Перевести