Збіг 2018 рік — рік нелегкий для країни, для багатьох з нас, для нашої Шепетівської центральної лікарні зокрема. Але, незважаючи  на усі труднощі, протягом останніх років тут сталися відчутні зміни — у відділеннях виконано і виконуються  ремонтні роботи, придбано нове медичне обладнання.

Мабуть, чи не найвагомішим прикладом цього є капітальний ремонт клініко-діагностичної лабораторії. Ще не так давно тут була, як кажуть, справжня розруха: стіни облуплені, підлога пошкоджена, застаріле обладнання. Ремонт не проводився ще з радянських часів. Так далі не могло тривати, адже Шепетівська ЦРЛ стала центром Госпітального округу регіону. Адміністрація лікарні на чолі з головним лікарем Валентиною Савчук звернулася по допомогу до депутатів міської та районної рад, народного депутата Романа Мацоли. І, як кажуть, крига скресла — розпочався капітальний ремонт лабораторії.

Протягом 1,5 року було освоєно понад 1 млн. грн. У лабораторію закуплено  медобладнання на 528895 грн., зокрема, придбано автоматичні й напівавтоматичні аналізатори крові, електролітів, біохімічний аналізатор, 2 бінокулярних мікроскопи, аквадистилятори. А також закупили на 102370 грн. меблів та оргтехніки. У ході   ремонту замінено всі вікна, двері, підлогу, частково перегородки, перефарбовано десятки квадратних метрів поверхонь, стіни та підлогу облицьовано плиткою. Загалом вартість цих робіт становить 305000 грн.

Перед адміністрацією лікарні стояло завдання створити такі умови, які відповідали б санітарно-гігієнічним вимогам. І цього було досягнуто, що дало змогу провести відповідну акредитацію лабораторії, збільшити спектр лабораторних досліджень, які мають величезне діагностичне значення.

Тепер, коли ви завітаєте до лабораторії, то будете приємно здивовані: тут справді сучасний високофункціональний клініко-діагностичний центр ЦРЛ.

У лабораторії працює 31 медик: 5 лікарів, 22 фельдшерів-лаборантів, 20 з яких мають вищу кваліфікаційну категорію, та 4 молодших медичних працівники.

У структурі КДЛ функціонують відділи: гематологічний, загально-клінічний, біохімічний, серологічний; відділення ІФА. Крім того, є бактеріологічне відділення, лабораторія для проведення ургентних лабораторних досліджень. Лабораторні дослідження проводяться цілодобово.

Загальна кількість аналізів, що проводяться протягом року, становить близько 1 млн. 300 тис. лабораторних одиниць, що є одним із найбільших показників в області.

— Наша лабораторія акредитована для проведення більш як 200 видів досліджень, — розповідає завідувач лабораторією Оксана Нечипорук. — Проводимо широкий спектр  біохімічних досліджень: ліпідограма для хворих із серцево-судинними та церебро-васкулярними захворюваннями, для пацієнтів з цукровим діабетом — глікозильований гемоглобін та мікроальбумін. Показники згортання крові досліджуються за новими сучасними методиками (МНО, АЧТЧ, РФМК), що дозволяє об’єктивно оцінити систему гемостазу. За допомогою імуноферментного аналізу проводимо діагностику гепатитів В та С, сифілісу, хламідій, TORCH-інфекцій (токсоплазмозу, герпесу, червонички, цитомегаловірусу).

При потребі є можливість розширити спектр даних досліджень. Постійно запроваджуються нові методики лабораторних досліджень, застосовуються сучасні реагенти провідних виробників, які дають змогу отримати максимально точні результати досліджень.

Загалом умови праці у нас на високому рівні, відповідають усім стандартам. І за це ми вдячні усім, хто долучився до ремонту нашої лабораторії, насамперед — депутатам  міської та районної рад, усім нашим благодійникам.

Насамкінець зауважимо, що у лабораторії регулярно проводиться внутрішньолабораторний контроль якості. Також КДЛ бере участь у міжлабораторному обласному контролі якості, де має високі показники, відповідає сучасним критеріям сьогодення.

С.ПИЛИПЕНКО.