ГОЛОВНА СТОРІНКА Здоров'я Кобила виявила норов, але частіше кусалися собаки та коти

Кобила виявила норов, але частіше кусалися собаки та коти

22 переглядів

Агресивність тварин щодо людей щороку зростає. Адже кількість бродячих котів та собак збільшується і влада не контролює їхню чисельність. Тому випадки укусів людей у межах міста і населених пунктів району реєструються дуже часто.

Так, попереднього року було зафіксовано 142 напади тварин на перехожих чи своїх господарів. А за перший квартал цього року до медиків з приводу агресивної поведінки чотирилапих уже звернулися 47 мешканців краю. Постраждали від їхніх гострих зубів та кігтів 30 дорослих та 17 дітей. Серед них 12 селян, а містян — утричі більше.

Безпритульні собаки, кішки бродять вулицями міста, а також у селах Вишневому, Поляні, Хуторі, Корчику, Пліщині, Судилкові, Михайлючці, бо саме у цих населених пунктах сталися прикрі випадки.

Так, у травні цього року на вулиці Володимирській (мікрорайон «Сонячний») скажений кіт покусав усю родину (двох дорослих та трьох дітей). Останній випадок трапився 10 червня у с. Михайлючці. Оскаженілий домашній пес напав і травмував трьох діток та дорослого з однієї сім’ї.

А одного разу господаря покусала… власна кобила. Чоловік залікував рани, а тварину залишив на обійсті, бо сказу у неї не виявили — просто проявила норов.

П’ятдесят вісім покусаних осіб було щеплено вакциною проти сказу торік, 14 постраждалих було вакциновано цього року. Вакцина у наявності є, до того ж, у достатній кількості. Проте застерігаю громадян бути обережними у поводженні з тваринами: придивлятися до їхньої поведінки, чужих — оминати, а своїх — вчасно щеплювати.

Згідно із законом, мають створюватися притулки для бездомних тварин і проводитися їхня стерилізація, та це питання й досі залишається не вирішеним.

В.МАЗАЄВ, лікар з організації охорони здоров’я вищої категорії.

Картинка з Інтернету.

Залиште Ваш коментар
Перевести