Творча та креативна вчителька української мови та літератури Шепетівської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2, спеціаліст вищої категорії з 20-річним педагогічним стажем Тетяна Володимирівна Короташ має різні захоплення. Всупереч щоденній копіткій праці вона знаходить час для співів, написання поетичних та прозових творів і навіть для декоративно-прикладного мистецтва. Жодне свято у школі та місті не минає без участі учительки та її учнів. Жінка, як кажуть, ідейний натхненник не тільки для школярів, а й для колег-педагогів.

 

З дитинства Тетяна Володимирівна всебічно розвивалася. Цьому неабияк сприяли дідусь Іван Семенович та бабуся Марія Василівна, про яких вона говорить з великою любов’ю. Саме вони першими оцінили вокальні нахили внучки. І вже з трирічного віку дівчинка виконувала у родинному колі українські пісні. Згодом Тетяна співала у шкільному хорі.

Будучи студенткою, писала вірші і навіть видала збірку поетичних творів «Стежками долі» у друкарні при Кам’янець-Подільському педагогічному університеті. У цьому виші отримувала і фах педагога. І якщо у той час жінка здебільшого писала про перші почуття, природу рідного краю, то нині у свої творах вона порушує питання становлення людини у суспільстві, розкриває теми родинних стосунків. Був період, коли Тетяна Володимирівна багато писала про війну на Сході.

Прихильники читають її поезії у соціальній мережі «Фейсбук», зокрема, у групі «Літературна студія». Дуже часто діти запрошують її до слова на уроках «Літератури рідного краю». Вчителька читає власні вірші учням свого 5-А класу, якими опікується і прищеплює любов до поезії.

— А як було приємно, — пригадує педагог, — коли одного разу після такого заняття діти принесли мені свої власні вірші, які написали вдома. Це була найвища оцінка моєї творчості.

Тетяна Короташ щиро радіє успіхам своїх вихованців на конкурсах, у яких вони мають змогу розкрити себе. Лише цього року її учні долучилися до участі у семи предметних конкурсах та конкурсах розвиваючого характеру. Серед них: «Моя Батьківщина — Україна», «Об’єднаймося ж, брати мої», «Учнівська творчість», «Лист до матері» тощо. Тетяна Володимирівна пишається результатами Іллі Голосієнка, Поліни Короташ та Ольги Салової.

Сама ж Тетяна Володимирівна у розмові з нами зізнається, що невдовзі планує випустити другу збірку своїх поезій.

Загалом у Тетяни Короташ багато захоплень: залюбки займається паперопластикою, дизайном тортів, валянням з вовни, виконує різні роботи у техніці декупаж. І усього цього вона навчилася самостійно.

У тісній співпраці з педагогом-організатором СЗОШ № 2 Людмилою Василівною Перепелицею та школярами бере участь у творчих конкурсах, які проходять у школі та місті. Так, їхніми руками були створені пасхальні композиції, фотозони до Дня міста тощо.

Донька Тетяни Володимирівни — Поліна — теж зростає творчою особистістю, як і її мама. Вона дуже любить фотографувати і вміє знайти правильний ракурс. А ще пише прозові твори. У її доробку є есе, замальовки і навіть казки. Недавно вона розпочала знімати відео для власного каналу в Інтернеті, де порушує філософські теми з позиції підлітків.

Цікаво, що торік з нагоди Дня сім’ї, який щороку відзначається 15 травня, творча сім’я Короташів у складі Тетяни Володимирівни, її чоловіка Юрія Михайловича, донечки Поліни та сина Михайла була відзначена Грамотою Шепетівської міської ради. А це дає педагогу неабиякий стимул розвиватися й надалі, передавати свій досвід юному поколінню.