ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Коли запрацює міська лазня?

Коли запрацює міська лазня?

107 переглядів

Минулого року депутати Шепетівської міської ради прийняли рішення про оновлення міської лазні, зокрема виділили 800 тис. грн на заміну старого котла. Як зазначав тоді директор Шепетівкаводоканалу Віталій Биков, старий котел був вже не придатний для експлуатації та ніс небезпеку для відвідувачів. Щоб виправити ситуацію, було ініційовано створення та затверджено “Програму розвитку та утримання лазні для потреб населення міста Шепетівка на 2018-2022 роки”.

В Управління ЖКГ міськради інформують, що наразі роботи зі встановленням нового котла практично завершені, однак запустити у дію міську лазню ще не можуть.

“З боку Шепетівкаводоканалу всі підготовчі роботи виконані. Якщо раніше при функціонуванні лазні приміщення котельні не опалювалося, але сама лазня працювала лише один раз на тиждень, відповідно був ризик, що у зимовий період під час сильних морозів обладнання може вийте з ладу. Тож ми встановили додаткове опалення та провели енергоощадні заходи. Було закуплено та встановлено нові вікна, проведено термоізоляцію труб, замінено зміщувачі води…

Важливо, що експлуатація котельні, відповідно до державних норм праці, несе високі ризики ймовірності виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж, вибухів. Тому для запуску роботи нового котла ми мусимо отримати офіційний дозвіл від управління Держпраці. Бо це насамперед безпека як працівників лазні, так і відвідувачів. Для створення належних умов ми виконали низку необхідних робіт. В тому числі здійснили ремонтні роботи із заміни водонапірної арматури котельні, оновили електропостачання, встановили усі необхідні таблички, журнали, табелі, закуповуємо аварійні світильники. Наразі чекаємо приїзду інспектора Держпраці, який огляне приміщення, нове устаткування та дасть офіційний дозвіл. Не хочемо загадувати точну дату, оскільки розуміємо, що не все від нас залежить. Але запевняємо, як тільки отримаємо дозвіл, повідомимо усіх відвідувачів про відновлення роботи міської лазні”, — розповідає директор Шепетівкаводоканалу Віталій Биков.

Окрім комплексу робіт із заміни котла та системи водопостачання програма розвитку та утримання лазні включає до 2022 року капітальний ремонт самої будівлі та її покрівлі. Таку потребу передбачили у документі, оскільки приміщення має підтвердження про аварійний стан.

“Міська лазня має експертний висновок про технічний стан від 2013 року. У ньому зазначено, що будівля міської лазні №25 по вул. Старокостянтинівське шосе у місті Шепетівка визнається як аварійна. Подальша її експлуатація пов’язана із загрозою життя відвідувачів та персоналу у зв’язку з можливим обваленням перекриття в частині будівлі, що споруджено на початку 20 століття. Також загрозу обвалення становить технічний стан зовнішніх стін. Тому від Шепетівкаводоканалу надійшло звернення на виділення коштів для повторного проведення експертної оцінки. Попередньо прорахували, що це коштуватиме близько 50 тис. грн. В залежності від рішення депутатів міської ради ці кошти або виділять, або ні. Проте варто враховувати, що відповідальність за функціонування міської лазні, безпеку її відвідувачів і персону несе балансоутримувач, тобто безпосередньо керівник Шепетівкаводоканалу. І оскільки експертній оцінці вже понад 7 років, важливо зрозуміти чи можемо ми надалі використовувати це приміщення. Якщо ж можемо, то за яких умов та обставин. Або якщо не можемо, то чому”, — пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Юрій Гудзик.

Тож гарантій щодо часу і можливостей відновлення роботи міської лазні ніхто давати не береться. Оскільки оновлення системи опалення ще не робить саме приміщення безпечним для відвідування. Нагадаємо, для виконання усіх необхідних робіт “Програмою розвитку та утримання лазні для потреб населення міста Шепетівка на 2018-2022 роки” заплановано майже 3 млн грн.

Залиште Ваш коментар
Перевести