ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Корчицька школа отримала «добро»!

Корчицька школа отримала «добро»!

8 переглядів

Минулої п’ятниці, 28 серпня, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов у рамках робочої поїздки до Хмельницької та Рівненської областей відвідав загальноосвітню школу у селі Корчику й ознайомився зі станом готовності цього об’єкта, який отримав путівку в життя завдяки президентській програмі «Велике будівництво», до початку нового навчального року. Таким чином цей візит високопосадовця, а він, до речі, уже другий у цьому році на терени нашого краю, став своєрідною передсвятковою «прелюдією» до Перешовересня місцевих педагогів та здобувачів освіти.
І попри робочі ритми, які ще не добігли кінця, відчувалося хвилювання учасників заходу, які, з усього видно, вельми уболівали за те, щоб встигнути виконати заплановане, щоб нова школа вчасно відчинила учням свої двері.
Та й колектив корчицьких освітян у ці дні доклав чимало зусиль, аби їхнє «вічне вогнище знань» зустріло гостей у належному вигляді.
А делегація відвідувачів була доволі численною й представницькою. Разом з міністром перевірити об’єкт на його готовність до навчального процесу прибули голова обласної державної адміністрації Дмитро Габінет, заступник голови ОДА Сергій Ткачук, голова райдержадміністрації Юрій Басюк, голова районної ради Петро Дзяворук, депутати обласної ради Врам Мовсісян, Микола Дячук. Також на відомому своєю історією довгобуді того дня побували й народний депутат України Сергій Мандзій, депутат міської ради Галина Веселкова, представники комісій обласної ради. А ще на заході були присутні представники місцевого самоврядування громади, підрядної організації, яка виконує будівельні роботи, Хмельницької обласної служби єдиного замовника, освітяни, представники ЗМІ та інші.

Олексій Чернишов у супроводі відповідальних за долю об’єкта «Великого будівництва» осіб із властивою йому педантичністю оглянув приміщення нової Корчицької школи, підйомник для відвідувачів з особливими потребами, харчоблок, а також ознайомився з ходом робіт із завершення будівництва спортивної зали.
До речі, не могли не привернути увагу присутніх й сучасний дизайн та оформлення школи, а також облаштовані й озеленені алейки на прилеглій території, заасфальтовані доріжки.
Олексій Чернишов поспілкувався з будівельниками, директором школи Миколою Гавришем та педагогами щодо готовності закладу до прийому учнів, у тому числі й з урахуванням тих викликів, які постають перед освітою у зв’язку з пандемією COVID-19.
До слова, загальна кошторисна вартість об’єкта становить 53,6 млн. грн. У поточному році школа була включена до програми «Велике будівництво» і на її завершення з державного бюджету було виділено понад 15 млн. грн., з обласного бюджету – 1,351 млн. грн., з районного і сільського бюджетів – 300 тис. грн.
Нова школа розрахована на 196 дітей, а 1 вересня за її парти сядуть 162 учні. Сюди також будуть довозити дітей із трьох сіл — Романова, Хутора та Климентовичів.
— З травня, коли я відвідував цей об’єкт, тут відбувся значний прогрес. Тепер потрібно зробити все, щоб цей заклад отримав таке ж наповнення змістом Нової української школи згідно з новітніми вимогами для надання якісної й доступної освіти, — зазначив Олексій Чернишов.
Втім, під час огляду навчального закладу не обійшлось і без суттєвих зауважень. Адже ще є шмат роботи, аби довести до ладу спортивну залу, не встигли до визначених термінів і з постачанням нових меблів. Також місцевим освітянам і владі варто подумати над поліпшенням харчування школярів.
Крім того у школі ще не підключений інтернет. Адже нова школа, як зазначив Олексій Чернишов, це, насамперед, новітні технології, які гарантують отримання здобувачам освіти якісних знань. Попри це, згідно із графіком, школа до 1 вересня буде готова прийняти своїх здобувачів освіти.
Наразі будівельники активно працюють над завершенням будівництва спортивної зали, яка включена у другу чергу. Як запевнив керівник ДП «Обласна служба єдиного замовника» Андрій Колеснік, вона буде здана у заявлений термін – до 1 жовтня.
Також у селі мають відремонтувати й дорожнє покриття, що веде до школи. Адже, як висловився Олексій Михайлович, шлях до знань хоч і має бути тернистим, але ж не настільки.
Міністр не оминув нагоди ще раз побувати й у приміщенні старої школи. Олексій Чернишов навіть зізнався у теплих почуттях до цих історичних стін столітньої давнини, які годяться хіба що для музею, проте у яких діти були змушені навчатися у ХХІ столітті.
Також на завершення робочої поїздки міністр розвитку громад та територій України мав розмову з педагогічним колективом Корчицької загальноосвітньої школи. Олексій Чернишов побажав їм услід за здійсненням довгоочікуваної мрії, нових здобутків й звершень на освітянській царині. А ще поважні гості сфотографувалися на згадку з педагогами біля старої школи в оточенні вікових лип, як символу того, що має відійти у минуле на шляху до змін і перетворень.
А спілкуючись з медійниками, Олексій Чернишов відзначив позитивні досягнення на Хмельниччині. «Коли область, райони та громади працюють злагоджено – з’являються школи, як оця, садочки, спортивні об’єкти та приймальні відділення у лікарнях. І саме у цьому полягає мета розвитку регіонів», — наголосив він.
Володимир НИТКА.

На знімку: під час відвідин міністром розвитку громад та територій України О.Чернишовим Корчицької загальноосвітньої школи.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести