ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Коськів: до кращої долі громади

Коськів: до кращої долі громади

22 переглядів

Двадцять восьмого серпня Коськів відсвяткував своє престольне свято — Успіння Пресвятої Богородиці, у яке його громада відзначає й День села. На відміну від попередніх років, через пандемію, у громаді утрималися від традиційного масового дійства.
Однак для села з багатою й цікавою історією, яка ведеться від першої звістки про нього з 1589 року, як зауважує в. о. старости Коськова Олександр Столярчук, це не є перешкодою, щоб не згадати про тих, хто створює нині сільську перспективу, робить сьогодення кращим, а обрії розвитку — ширшими. Адже коськівчани бережуть славні звичаї та традиції, примножують здобутки села на радість дітям та внукам.

Як розповів Олександр Михайлович, на території села Коськів функціонують дві освітні установи — Коськівська ЗОШ І-IІІ ступенів та дошкільний навчальний заклад «Сонечко». На даний час у приміщеннях школи та садочка зроблено поточні ремонти і вони готові до прийому дітей.
Медичну допомогу населенню надає ФАП. Для забезпечення жителів ліками функціонує аптека.
Улюбленим місцем відпочинку кось­ківчан стали будинок культури та бібліотека. Завдяки зусиллям культпрацівників Наталії Зелінської, Ксенії Карпюк, Олександра Карпюка, Світлани Пекар, свята у селі відбуваються на високому рівні.
З 1995 року був відроджений та розпочав діяти православний храм Пресвятої Богородиці. А перша згадка про село увічнена у встановленому в центрі населеного пункту пам’ятному знакові.
До речі, не кожне село може похвалитись власним музеєм. У Коськові він має статус районного і його багаті експозиції започаткував відомий краєзнавець та історик Костянтин Терещук. А зусиллями продовжувачів його справи — сина Леоніда Терещука та внучки Катерини Терещук — написана книга «Коськів на Шепетівщині», у якій відображена вся багата минувшина села.
А сьогодні тривожать та не залишають байдужими коськівчан й події в Україні, що почалися з листопада 2013 року.
— Наші односельці брали і беруть участь у подіях на Сході країни. І, як не сумно говорити, вони не минають без жертв. Страшну данину заплатив і наш Коськів. Виконуючи свій військовий обов’язок на Сході України, загинув наш односельчанин Сергій Миколайович Оврашко. Пам’ять про нього завжди залишиться в наших серцях, — говорить Олександр Михайлович.
Та попри все, село живе та розвивається. У селі уведені в дію газопровід та водопровід. На даний час встановлено 107 вводів на газ до осель жителів села. А голубому вогнику радіють у 49 домівках. Підключено водопровід до 184 обійсть, школи та дитячого садочка. Завдяки ТОВ «ВЕСТ НЕТВОРК» у селі проведено та підключено проводовий інтернет.
Не оминули ми й нагоди поспілкуватись з коськівчанами про те, чи змінилося щось у їхньому добробуті з приходом у село «блакитного вогника» й загалом про сьогодення мешканців.
— З початку цього року користуємось газом. Звичайно, він приніс зміни на краще, дружина не натішиться, — каже Анатолій Володимирович Крилач, мешканець вулиці Набережної. — А балони із скрапленим газом і дорогі, і їх уже годі де й дістати. А що у селі провели водогін, це теж чимала підмога сільським рукам.
— Це свідчить, що не перевелись ще господарі у нашому селі і керівник громади на своєму місці, — додає його дружина Надія Миколаївна.
У цьому році основним орендарем місцевих земельних паїв стала компанія «Епіцентр Агро». Й люди одразу відчули краще ставлення до себе, увагу. Адже й збіжжя за пай додому підвезуть, й подарунки до свят від компанії радують, і з нагоди урочистих та сумних дат не покинуть, матеріально підтримають, розповідають коськівчани. А ще пайовики отримають по 600 гривень за оранку тощо.
І щодо цього, як мовиться, завжди на пульсі життя селян чуйна рука соціальної служби агрохолдингу.
— Це село працьовитих, щирих хліборобів, патріотів України і воно заслуговує розвитку. Тож хочеться побажати коськівчанам покращення життя і, як кажуть, свята на кожній сільській вулиці, — каже заступник керівника соціальної політики Північного кластеру «Епіцентр Агро» Лариса Трачук. — До речі, громада Коськова, з легкої руки її керівника, однією з перших надала свої пропозиції щодо покрашення життя на селі, соціальних угод. І хочу запевнити, що компанія прагнення коськівчан в усьому підтримує й сприятиме розвитку їхньої «малої батьківщини».
— Нові орендарі відразу почали міцну співпрацю з громадою. Було укладено соціальну угоду і на виділені кошти придбано та встановлено огорожу на кладовищі, придбано дитячий майданчик, який буде встановлено в центрі села, біля приміщення сільської ради, — підтримує розмову Олександр Столярчук. — У майбутньому планується виділити кошти на закупівлю матеріалів для капітального ремонту покрівлі церкви. На даний час компанія «Епіцентр Агро» повністю розрахувалася зі своїми пайовиками зерном та закінчує розрахунок грошима.
А ще, як розповів керівник громади, з перших чисел квітня в Коськові розпочало свою роботу ТОВ «Агро-Модуль Груп». Нарешті на території колишнього колгоспу наведено порядок, прибрано смітники, відновлено будівлі. За цей короткий час Товариство надало значну допомогу з благоустрою: зроблено капітальний ремонт містка на вулиці Набережній, відремонтовано кладку через річку Хомору, відремонтовано громадську криницю на вулиці Лесі Українки, зроблено майданчик для пожежного забору води біля річки, просипано дороги, надається допомога малозабезпеченим сім’ям, закуплено автоматику для глибинних насосів для подачі води населенню. Планується зробити капітальний ремонт покрівлі каплички на кладовищі села та облаштувати водонапірну башту.
Перетворення, зроблені на території забутого часом тваринницького комплексу, дійсно вражають. І, як запевняють коськівчани, у тому видно руку господаря. Адже ніхто й не думав, що хтось візьметься за оті старі руїни.
Як розповів директор ТОВ «Агро-Модуль Груп» Сергій Рудюк, залишки майнового комплексу колишнього сільгосптовариства «Коськівського» було придбане з електронних торгів через СЕТАМ (сис­тему електронних торгів арештованого майна) у досить жалюгідному стані. Тож довелося вкласти немало коштів і зусиль, аби створити базу для майбутнього агробізнесу. Та ще й якого! Знайшлися подвижники, які поставили собі за мету не те що розвивати, а відродити й підняти на високий рівень вівчарство — галузь, майже забуту й зведену в Україні нанівець.
Відтак приміщення, де колись утримувалася велика рогата худоба, уже перепрофільовані під утримання овець. Для досягнення своєї шляхетної мети бізнесмени навели тісні контакти із збереженими «оазами» племінного вівчарства, зокрема, науковцями із заповідника «Асканія-Нова». Підготували під пасовище й угіддя, які позаростали чагарниками, запаслись необхідною технікою.
З появою нового підприємства у Коськові створилось 18 нових робочих місць. До речі, зайнятість своїм рукам тут знайшли собі сельчани і з навколишніх сіл.
Як зауважив Сергій Васильович, вони з партнерами розвиватимуть вівчарство м’ясного й молочного напрямку. У міру розгортання виробництва у планах й створення сироварні. Тож і кількість робочих місць значно зросте.
— Село Коськів має давні традиції успішного ведення тваринництва. Маємо переконання, що на цій царині воно зазнає свого відродження, — каже Сергій Рудюк. — Від імені підприємства й від себе особисто хочу привітати коськівчан із святом села й щиро подякувати громаді, її керівнику за розуміння, підтримку й сприяння у наших нелегких починаннях. Думаю, що спільна справа — на розвиток села. Хоча зараз це непросто, але переконаний: дорогу здолає той, хто йде.
— Хочу висловити подяку всім, хто долучився до внеску з розвитку та благоустрою нашого села, — каже в. о. старости Коськова Олександр Михайлович Столярчук. — А насамперед — виконавчому комітету та голові Ленковецької ОТГ Юрію Петровичу Криворчуку, голові наглядової ради ПАТ БМУ з газифікації м. Хмельницького Анатолію Онисимовичу Овчаруку, голові правління ПАТ БМУ з газифікації Леоніду Володимировичу Янечку, голові правління ПрАТ «Шепетівкагаз» Володимиру Володимировичу Туринському, керівнику Північного кластеру «Епіцентр Агро» Сергію Анатолійовичу Філюку, керівнику департаменту соціальної політики ТОВ «Епіцентр Агро» Світлані Андріївні Павлишиній, заступнику керівника департаменту соціальної політики ТОВ «Епіцентр Агро» Ларисі Володимирівні Трачук, директору ТОВ «Агро-Модуль Груп» Сергію Васильовичу Рудюку, сім’ї Воронюків — Катерині Миколаївні, Володимиру Миколайовичу та Максиму Володимировичу, сім’ї Мариничів — Миколі Михайловичу, Марії Павлівні та усім небайдужим жителям села, які вносять свою частку у розвиток та кращу долю села.
Наше село — частинка кожного з нас. Наш край — лише часточка нашої великої держави України. І так само, як своє село, ми повинні плекати у собі шану і любов до України, бо люди у нас — найкращі, земля наша — найродючіша і щастя на нашій землі неодмінно повинно запанувати.
Володимир НИТКА.

На знімках:
директор ТОВ «Агро-Модуль Груп» Сергій Рудюк;
мешканці вулиці Набережної Надія Ми­­ко­­лаївна та Анатолій Володимирович Крилачі;
в. о. старости села Коськів Олександр Михайлович Столярчук та заступник керівника соціальної політики Північного кластеру ТОВ «Епіцентр Агро» Лариса Трачук;
біля пам’ятного знаку на честь історичної згадки про Коськів юні патріотки села (зліва направо) Крістіна Горбачук, Анастасія Тіторчук та художній керівник СБК Ксенія Карпюк;
під час впорядкування сільського кладовища.

Залиште Ваш коментар
Перевести