ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Костянтин ПИТЯНЧИН: «Люди нерідко голосують за найбільш впливових і «грошовитих». Але це не завжди приводить до позитивних зрушень у житті»

Костянтин ПИТЯНЧИН: «Люди нерідко голосують за найбільш впливових і «грошовитих». Але це не завжди приводить до позитивних зрушень у житті»

31 переглядів

Агітація – важливий атрибут будь-якої передвиборної кампанії. Від того, наскільки оригінально та якісно її організували, значною мірою залежить «впізнаваність» кандидата у день виборів. Перед нещодавніми місцевими виборами на Шепетівщині чимало здобувачів народної довіри здебільшого агітували як завжди – поширювали листівки і газети, виступали у ЗМІ, «активнічали» по соцмережах, зустрічалися з трудовими колективами. А от самовисуванець на посаду Грицівського селищного голови, 28-річний менеджер освітніх проектів ГО «Стара Волинь» Костянтин Питянчин вчинив оригінальніше – сів на велосипед і за півтора тижні об’їздив усі населені пункти рідної об’єднаної територіальної громади.

– Костя, за кілька тижнів до виборів у жовтні ти відвідав усі 14 сіл, що є складовими Грицівської ОТГ. Які панівні настрої серед тамтешніх жителів?

– Здебільшого мене зустрічали тиша і спокій. Бувало, проїжджаю якимсь невеличким селом (наприклад, Крачанівкою), очі бігають у пошуках людей. А їх ніде – ні на вулицях, ні на подвір’ї, ні на городах – не видно. Якщо у Грицеві ще є якийсь рух, певна соціальна активність, то за його межами навіть таке – дуже рідкісне явище… Я не розкладав листівки по поштових скриньках, а вручав їх, так би мовити, з рук у руки. Тож говорив із виборцями, намагався їм пояснити, чому балотуюся, які зміни у житті громади буду обстоювати.

– Ті люди, з якими ти розмовляв, які основні проблеми «озвучували»? Якимись наболілими питаннями зі свого життя ділилися?

– Найчастіше селяни скаржаться на дороги (а точніше – відсутність належного дорожнього покриття). Про таке, зокрема, розповідали у Малій Шкарівці та Москвитянівці. Поганий стан лінії електропередач турбував моїх співрозмовників у Микулині. А ще микулинські власники корів говорили, що є складнощі з місцями для випасання худоби. Типова проблема для деяких сіл – стихійні смітники.

– А як щодо медичного обслуговування у сільській місцевості?

– З одного боку, такі питання по селах завжди належать до наболілих (це як нестача робочих місць). Хоча якщо поглянути з іншого боку, то в Грицеві стан медицини постійно серед пріоритетних питань, на які звертається увага. Наприклад, тут звикли відстоювати інтереси місцевої лікарні. Сферою медицини у селищі опікуються.

– Чи були якісь «моменти» у розповідях селян за межами Грицева, які «звучали» незвично?

– Здебільшого таке траплялося, коли говорили про якісь побутові проблеми. Хтось зрізав гілку на дереві не там, де слід. Комусь «допекло» зазіхання сусіда на межу… Згадується, як у Малій Шкарівці скаржилися на купу щебню, яка комусь заважала.

– Чи вдалося дізнатися про якісь позитивні приклади господарювання у сільській місцевості? Чи хоча б такими намірами хтось зі співрозмовників ділився?

– Дуже сподобалося у Лотівці. Там люди розповіли, що хочуть із сусідами з інших сіл заснувати ягідний кооператив (із вирощення малини та смородини). Сказали, що знають про подібні ініціативи на Вінниччині. Але, як мені видалося, готовність до такої праці ніби й була, проте селяни не проінформовані до кінця. Наприклад, не знають, чи передбачається у подібних випадках державна допомога, де є можливі ринки збуту тощо.

– Якщо сказати кількома словами, то на що «типово» орієнтується значна частина виборців, добираючи для себе підходящі кандидатури для голосування?

– Люди нерідко голосують за тих, хто сильніший і впливовіший за інших. А також обирають найбільш грошовитих. На жаль, таке не завжди приводить до помітних позитивних зрушень у житті.

Володимир КОВАЛЬЧУК.

Фото з ФБ-сторінки Костянтина ПИТЯНЧИНА.

Залиште Ваш коментар
Перевести