ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ КОВІД-19: алгоритми реагування та тестування

КОВІД-19: алгоритми реагування та тестування

154 переглядів

Станом на 4 серпня у Шепетівці за весь час виявлено 43 лабораторно підтверджених випадки на КОВІД-19. З них 16 людей зараз перебуває на лікуванні: 7 — стаціонарно у Хмельницькій інфекційній лікарні та 9 амбулаторно вдома. Прогнозують, що ближче до осені кількість інфікованих буде збільшуватися. І як би ми не заперечували існування коронавірусу, він дійсно є і люди реально хворіють.

Що робити, аби вберегтися від інфікування, ми знаємо — часте миття рук, носіння захисної маски, використання антисептиків — це вже стало нормою. А як діяти, коли ти стаєш потенційно контактною людиною? Або ж коли підозрюєш ризик власного інфікування? Про алгоритми реагування розповів завідувач Шепетівського відділу лабораторного центру МОЗ Володимир Мазаєв.

“Найперше, якщо ви дізналися, що контактували з людиною, яка наразі має підтверджений діагноз КОВІД-19, варто відразу про це повідомити свого сімейного лікаря. Вас внесуть у список контактних осіб і візьмуть під 14-денний контроль. Кожного дня лікар буде вам телефонувати і дізнаватися про ваше самопочуття”, — пояснює Володимир Мазаєв.

Якщо у вас з’явилися симптоми (у різних людей вони проявляються по-різному), схожі на застуду з підвищеною температурою, або ж навіть ускладнення з ознаками пневмонії, вам якнайшвидше повинні зробити тест на КОВІД-19.

“До всіх, хто має симптоми, якнайшвидше направляють мобільну бригаду. Якщо лікар бригади бачить, що стан пацієнта потребує госпіталізації, його відразу відвозять в інфекційне відділення Шепетівської ЦРЛ. Там відбирають проби для ПЛР-тестування і відправляють у Хмельницьку лікарню, — пояснює Володимир Мазаєв. — Якщо ж у контактної людини немає ніяких проявів хвороби і ви почуваєтеся добре, згідно з алгоритмом, ви мусите пересидіти 14 днів ізоляції, а на 14-й день вас перевірять через ПЛР-тестування”.

У Шепетівці був лише один виняток, коли хворого не повезли до Хмельницької інфекційної лікарні через вкрай важкий стан та не транспортабельність.

“Якщо у пацієнта навіть стан середньої важкості, але є підтверджений ПЛР-тест на інфікування, його також відразу направляють на лікування у Хмельницьку інфекційну лікарню”, — зауважує Володимир Мазаєв.

Як тільки у потенційного інфікованого підтверджується КОВІД-19, його коло спілкування людей автоматично вносять у список контактних і беруть на 14-денний контроль з самоізоляцією.

Результати ПЛР-тестування повідомляють порівняно швидко — зазвичай наступного дня. Спершу береться мазок з горла та носа, а потім у лабораторії визначають наявність частинок вірусу. Для цього у Хмельницькій лабораторії є два ампліфікатори для проведення ПЛР в режимі «реального часу». Ще один такий агрегат призначений для проведення платного тестування.

“Вартість платного ПЛР-тесту становить 836 грн. Його роблять тим, кому необхідне підтвердження відсутності інфікування, наприклад, для виїзду за кордон. Наразі для цього треба особисто їхати у Хмельницький. Але головний санітарний лікар області пообіцяв, що впродовж місяця один ампліфікатор для проведення ПЛР буде і в Шепетівці. Ним обслуговуватимуть мешканців півночі Хмельниччини: Шепетівки, Полонного, Ізяслава, Славути та Нетішина”, — повідомив Володимир Мазаєв.

ПЛР-тест виявляє вірус, тобто наявність його частинок в організмі людини. Але він більш ефективний на ранніх стадіях. Після 7 дня чутливість методу ПЛР знижується.

Окрім нього існує ще ІФА-тест та експрес-тест.

ІФА-тестування або імуноферментний аналіз виявляє наявність та рівень антитіл у крові. Вони з’являються після того, коли людина вже була уражена коронавірусом, приблизно на 7-8-й день інфікування.

Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість. Тобто менш надійні у виявленні вірусу в організмі.

Марина ЛОЖКІНА.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести