ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Край у вогні

Край у вогні

9 переглядів

Пожежа навколо ставу у Городищі завдала шкоди птахам і звірині

Лише за попередні вихідні рятувальники Хмельниччини ліквідували 41 пожежу сухої трави, загальна площа яких перевищила 75 гектарів. З початку квітня завдяки оперативним діям рятувальників ДСНС не допущено поширення вогню на значні території. Проте практично щодоби вогнеборцям області доводиться десятки разів виїжджати на ліквідацію пожеж, що виникли у різних районах області.
Хронологія протистояння «вогненним» рубежам, які виник­ли через людську недбалість, вражає.

Так, у с. Збруч Кам’янець-Подільського району внаслідок спалювання сухої трави вогнем було знищено господарчу будівлю. Вогонь вирував на площі 200 кв. м.
У лісовому масиві між селами Нижчі Вовківці та Розсоша Хмельницького району 18 вогнеборців на чотирьох одиницях спецтехніки ліквідували пожежу лісової підстилки, яка розповсюдилася площею у понад 2 гектари, існувала загроза поширення вогню на господарчі споруди, а також переростання з низової у верхову. Ймовірною причиною загоряння стало «прибирання» очерету за допомогою вогню.
Вірогідно через необережне поводження з вогнем виникло 10 пожеж сухої трави у селах: Лапківці, Маломолинці, Олешин Хмельницького району, Кульчіївці Кам’янець-Подільського району, Покутинці Віньковецького району, Нижнє Деражнянського району. Також загоряння на відкритій території сталися у містах Хмельницькому, Полонному та неподалік ­с.Мальованки Шепетівського району.
Пам’ятним для вогнеборців пожежно-рятувальної частини м. Шепетівки став виїзд у с.Клубівку, що на Ізяславщині, де виникла масштабна пожежа скиртової соломи, яка знаходилась на значній території і у великій кількості.
Через пізнє повідомлення про подію площа пожежі тюків із соломою на момент прибуття підрозділів сягала близько 5000 кв. м. Існувала загроза поширення вогню на господарчі споруди та багатоквартирний двоповерховий будинок.
Згодом до гасіння залучили додаткові сили та засоби, а саме: по одному розрахунку із міст Славути та Нетішина, два розрахунки із м. Шепетівки, а також місцеву пожежну команду із с. Білогородки.
Складність полягала у великому масштабі пожежі, високій температурі, а також через сильні пориви вітру. Спершу бійці ДСНС відбили у полум’я господарчу споруду, яка розташовувалася за 20 метрів від місця пожежі, а також відгородили багатоквартирний житловий будинок.
Надзвичайникам довелося подавати воду на стіни та покрівлю господарчої споруди, адже від високої температури вона могла спалахнути. Також за допомогою автотракторної техніки розгорталися скирти, аби не допустити поширення вогню на ще більшу площу.
Внаслідок пожежі полум’ям знищено 30 тисяч тонн соломи. Загалом у приборканні вогню брали участь 46 рятувальників та 7 одиниць пожежної й спеціальної техніки. Ймовірна причина цієї пожежі – підпал.
А чимало стихійних пожеж, які виникли через паліїв трави, уже заподіяли великі збитки природі. Зокрема, не могло не викликати обурення свідків пожежі на нижньому ставку поблизу с. Городища.
Днями там горів очерет і від полум’я втечею рятувалися звірина та птиця. До болю в душі було шкода лебедів, які уже звили кубельце і почали висиджувати своїх пташенят. Тепер їм, як, власне, й іншим вцілілим перелітним птахам та звірині, яка знайшла прихисток у заплаві, доведеться розпочинати усе спочатку.

(За матеріалами ГУ ДСНС
України у Хмельницькій області).

Залиште Ваш коментар
Перевести