Стали у різних школах першачками й цьогорічні випускники вихователя  міського дошкільного навчального закладу № 7 «Дюймовочка» Лідії Іванівни Булаєвської. Але замість того, щоб після занять поспішати додому, дехто з малюків неодмінно прагне бодай на хвилинку забігти до своєї другої, як вони кажуть, матусі. І хоч вона завше заклопотана, але своїх, уже тепер колишніх, вихованців уважно вислухає, втішить, якщо на щось скаржаться.

 

Дошкільний навчальний заклад «Дюймовочка»,засновником якого був завод «Комуніст», розпочав свою роботу 21 вересня 1988 року. І саме одним із перших вихователів була Л.І.Булаєвська. Так що справді є ветераном закладу. Загалом її стаж на педагогічній ниві становить 36 років.

— За час роботи у нашому яслах-садочку зарекомендувала себе як компетентний педагог, який добре знає психологію дошкільнят, — констатує у розмові з нами завідувач «Дюймовочкою» Наталія Володимирівна Вакалюк. — Насамперед педагог спрямовує роботу на особистісно-орієнтовне навчання та на  розвиток пізнавальної сфери дошкільнят.

Мені цікаво спілкуватися з батьками колишніх випускників Лідії Іванівни. Вони в один голос стверджують, що якби сьогодні був знову вибір, то ні до кого іншого «в науку» дитину не віддали б.

— Одне те, що вона розробила методичний посібник «Різнобарвний світ Петриківки» багато про що говорить, — розповідає шепетівчанка пані Галина. — Діти пізнали чари і таємниці Петриківського розпису. Моя Оленка ще й досі залюбки малює чарівні квіти і птахи…

А ще донька щодня, коли приходила з дитсадочка, дивувала новою казочкою, цікавими легендами про рідний край. Лідія Іванівна навчила співати колядки і щедрівки.

Ці слова – чи не найвища винагорода виховательці. Якщо ж говорити офіційною мовою, то зауважимо, що Лідія Іванівна Булаєвська очолює у закладі методичне об’єднання, є головою ради ДНЗ. Вона розробила методичний посібник «Ознайомлення з дивами природи, як засіб формування пізнавальної компетентності дошкільників», енциклопедії «Дивосвіт», «Вчимося спілкуватися з квітами» та систему занять «Ігри на піску».

Недавно педагог успішно пройшла чергову атестацію. І коли хтось із членів комісії запитав, яке її життєве кредо, Лідія Іванівна без зайвого пафосу відповіла:

— Відкрити у кожній дитині душу творця, дати їй змогу пробудитися, розквітнути та зробити її перші кроки пізнання доступними, цікавими та радісними.

Олександр ЦАРИК.

Фото Володимира КОРОЛЬКОВА.