На Шепетівщині стартував сезон заготівлі “другого хліба”, а з ним активізувалися і охочі його вигідно скупити, щоб потім перепродати. Як нам повідомили з Косої Рішнівки, тамтешнім мешканцям “мобільні” заготівельники пропонують по… 5 гривень за кілограм картоплі. На базарах міст району ціна на бульбу поки що тримається, там вона вдвічі-втричі дорожча.
Серед тих звичайних жителів Шепетівщини, хто цими днями закуповує картоплю на зиму, користуються попитом “ходові” сорти Бела Роса і Тайфун. 25 серпня Світлана Федорчук із Ізяславської громади продавала такі по 10 гривень за кіло. Подібні розцінки – й у Світлани Перепичай із Теофіполя.
Традиційно “поклали око” на “другий хліб” і заготівельники. Їхні автівки вже помічені у Шепетівському та Хмельницькому районах. Так, у Теофіполі підприємливі люди скуповували у селян червону картоплю по 5 грн/кг, а білу – по 4.
Назагал поки що господарі не поспішають збувати вирощений урожай. “Картоплі цьогоріч небагато, спека зробила свою роботу. Весною буде дорожчою. Тому 10 гривень за кіло – нормальна ціна”, – прокоментував селянин Олександр Сухоребрий.
Торік у вересні на “тваринному ринку” Шепетівки відро великої картоплі коштувало 50 гривень. Середнього розміру – по 40-45. Цьогорічні розцінки на тому ж майданчику торгівлі – 80-100 гривень за відро.
Тенденція останніх років по Україні – менша кількість тих, хто плекає картоплю в приватному секторі. Водночас спостерігається певна активізація її вирощування у промислових масштабах. Директор Інституту картоплярства Нацакадемії аграрних наук України Микола Фурдига називає це співвідношення як 60% до 40%.
30 серпня на фермерських полях біля Луцька відзначили Всеукраїнський день картоплі. Вісім селекційних компаній з України, Німеччини, Нідерландів, Франції і Данії представили 65 нових і перспективних сортів картоплі.