ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Курсом стабільності та розвитку

Курсом стабільності та розвитку

10 переглядів

Безумовно, ДП «Шепетівський лісгосп» — не лише найкрупніше лісогосподарське підприємство на теренах Хмельниччини. Воно є й визнаним інноватором, який крокує у ногу з часом, утримує провідні позиції у виробництві, слугує зразком для інших структур галузі щодо забезпечення високих соціальних стандартів працівників, а ще знане на всю країну як лідер лісової педагогіки.

Тож напрацювання і здобутки шепетівських лісівників стали лейтмотивом і  недавнього робочого візиту на їхнє підприємство заступника голови Держлісагентства України Володимира Бондаря. Його під час відвідин лісгоспу супроводжували начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко, а також перший його заступник Павло Золотий та заступник Юрій Безноско.

Очільники лісопромислової галузі вкотре мали змогу пересвідчитись у  виробничих потужностях ДП «Шепетівський лісгосп», які відповідають новітнім вимогам. Відтак, директор підприємства Володимир Сасюк розповів про роботу  колективу, гості побували на лісокомплексі та дільниці з розпилювання деревини, на якій недавно встановили вертикальну пилораму марки PRV-570/8 з продуктивністю 15-25 кубометрів за зміну. Крім того високопосадовці відвідали рекреаційні зони нашого краю, поцікавились природоохоронною й лісовідтворюючою роботою, співпрацею з громадськістю тощо.

Як підкреслювалось у ході візиту, шепетівські лісівники зробили суттєвий крок у напрямку ефективного використання лісових ресурсів, аби їхнє підприємство мало змогу розвиватися і дбати про відновлення лісів. Адже це підприємство, роблячи ставку на оновлення обладнання, інвестує у майбутнє. А без цього, погодьмося, конкурувати на ринку нині неможливо. А нарощування виробництва, примноження лісових багатств – це й зміцнення місцевого бюджету, що вкрай важливо для громад краю.

— За попередній рік наше підприємство реалізувало 99 тисяч кубометрів лісоматеріалів круглих, технологічної сировини та дров на загальну суму 95,6 мільйона гривень. Це на 22,2 відсотка більше, ніж 2017 року. І це при тому, що у звітному періоді був практично відсутній експорт круглих лісоматеріалів. Питома вага експорту склала лише 10,5 відсотка. І це, переважно, продукція переробки деревини. Орієнтуємось на задоволення виробничих потреб вітчизняних підприємств. За попередній рік реалізація продукції на внутрішній ринок зросла, порівняно з 2017 роком, на 134 відсотка, — розповідає про виробничі рубежі підприємства Володимир Михайлович Сасюк. — Торік досягнуто значної економії витрат — на суму майже 1,1 мільйона гривень. Це завдяки тому, що більше половини продукції реалізовувалось з верхніх та проміжних складів. Рівень рентабельності складає 10,2 відсотка.

Та все ж, як наголошує директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк, пріоритетним напрямком підприємства є й лісовідновлення. Торік працівники лісгоспу щодо цього виконали значний обсяг робіт. Зокрема, посаджено 57 гектарів лісових культур у державному лісовому фонді. Під природне відновлення залишено 68 гектарів вирубок, що дозволяє зменшити витрати на лісокультурні роботи.

Важливу роль у цьому процесі відводиться екологічному вихованню громадян, насамперед залученню молоді. Так, примножувати лісові багатства лісгоспівцям допомагають школярі 12 учнівських лісництв, які діють під патронатом підприємства.

Ведеться значна робота щодо покращання приживлюваності лісових культур. Торік було вирощено 970 тисяч одиниць посадкового матеріалу сосни, дуба звичайного та інших порід.

До слова, лісгосп повністю забезпечує себе насінням лісових культур. А з метою покращення його якості продовжує співпрацю з науковцями Київської лісової науково-дослідної станції.

— Для збільшення обсягу вирощування та реалізації своєї «зеленої» продукції ведемо реконструкцію тепличного господарства та розсадника у Кам’янківському лісництві. Створюємо й павільйон для вирощування, зберігання та реалізації посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Також значну увагу приділяємо поліпшенню санітарного стану лісів. Щодо цього уже кілька років поспіль тісно співпрацюємо з ДП «Вінницялісозахист». Відтак, вчасно проведені лісопатологічні обстеження лісових масивів дають змогу оперативно реагувати на появу шкідників та хвороб лісу.

До слова, лісгосп отримав сертифікат FSC з метою підвищення рівня системи ведення лісового господарства до міжнародних стандартів. А це, у свою чергу, дало змогу збільшити попит споживачів на лісову сировину та продукцію переробки.

До всього варто додати, що на роботи з ведення лісового господарства лісгосп торік витратив 39,1 мільйона гривень власних коштів. Крім того, на підтримку мисливських угідь, аби у них себе комфортно й захищено почувалась звірина, витрачено майже 1,2 мільйона гривень.

Звісно, перелік зусиль лісовиків з примноження потенціалу лісових ресурсів можна було б продовжувати. Та є ще один показник, який має особливу вагу для  соціально-економічного розвитку Шепетівщини. Це вагома частка, яку вносить ДП «Шепетіський лісгосп» у наповнення місцевого бюджету.

За словами Володимира Михайловича, протягом 2018 року до державних, місцевих бюджетів та цільових фондів було сплачено понад 39,9 мільйона гривень, що склало 144,6 відсотка до попереднього року. На підприємстві нині створені належні умови роботи, де працівникам відводиться особлива увага, й зарплати одні з найвищих у районі. Тісною є співпраця лісгоспу з місцевими громадами.

І цей фактор нині видається особливо важливим у світлі новітніх законодавчих  змін до Податкового кодексу, згідно з якими податкові навантаження на лісогосподарські підприємства значно зростають.

— Останні законодавчі поправки, що передбачають земельний податок на всі лісові землі України, можливо, потрібні для аграрного виробництва, але вони нищівні для лісогосподарської галузі, — зазначає Володимир Сасюк. — Тож  хочу висловити вдячність місцевій владі, керівникам громад нашого краю за те, що дослухались до пропозицій лісівників та знизили ставки податку на лісові землі, а також за підтримку лісового господарства на Шепетівщині.

Сьогодні для нас, як ніколи, важливі взаєморозуміння, діалог із громадами. Ми   відкриті для громадськості. Нині краяни мають розуміти і роль лісу, і його значимість для  економіки, і важливість нелегкої роботи лісівників.

Тож з огляду на це у лісгоспі не тільки постійно вкладають кошти у покращення умов праці, а й приділяють значну увагу соціальному захисту працівників. Зокрема, торік лише на заходи з охорони праці видатки були збільшені майже утричі й  сягнули 441 тисячі гривень.

У лісгоспі на постійному контролі перебувають звернення громадян, постійна увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. Було оздоровлено три десятки працівників й півсотні дітей лісівників.

Адміністрація підприємства у попередньому році доклала всіх зусиль для виконання комплексу соціальних зобов’язань, передбачених колективним договором. А він, до речі, нині на рівні галузі визнаний одним із кращих серед  профільних підприємств.

От і на недавній конференції трудового колективу ДП «Шепетівський лісгосп» ухвалено договірні зобов’язання з адміністрацією підприємства на поточний рік. Вкотре підтримано курс на захист інтересів працівників, соціальний діалог й конструктивне вирішення нагальних проблем.

— Взаєморозуміння та всебічна підтримка адміністрації, активна робота нашої профспілки сприяють покращенню морального клімату у колективі, дають можливість усувати недоліки, вчасно вирішувати проблемні питання і забезпечувати виконання планових завдань. Безперечно, трудівники підприємства відчувають реальну допомогу й підтримку. Головне, щоб кожна людина була почута, — переконаний директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк. — Сподіваюсь, що накопичений упродовж останніх років досвід дозволить нашому підприємству й надалі стабільно працювати та розвиватися у сучасних складних економічних умовах. І запорука цьому — самовіддана високопродуктивна праця нашого колективу.

Залиште Ваш коментар
Перевести