Для всіх учасників освітнього процесу Судилківського ліцею 2020–2021 навчальний рік став неочікуваним та доволі серйозним випробуванням. Адже відбувся перехід на дистанційне навчання, зумовлений пандемією коронавірусу. Проте вчителі закладу володіють низкою професійних та особистих компетентностей, які дозволили зацікавити, організувати учнів, удосконалити процес навчання. І ліцеїсти вкотре підтвердили, що їхній навчальний заклад не дарма носить почесне звання «Школа — джерело талантів».
Урожайним став «Кошик здобутків» ліцею у квітні 2021 року. За підсумками обласного заочного конкурсу «Еврика в астрономії», який відбувся у березні, здобувачі освіти Судилківського ліцею нагороджені дипломами ІІ та ІІІ ступенів Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації: Маргарита Безштанько (9-Б клас) – ІІ місце, Зоряна Троян (9-Б клас) – ІІ місце, Віра Дорожа (9-А клас) – ІІІ місце.
Активну участь у цьому заході взяли й В.Бадюк (7-А клас), М.Джиган (7-А клас), А.Дьоміна (7-Б клас), І.Турок (8-А клас), К.Брацька (8-Б клас), Д.Яковенко (9-Б клас), Є.Аврамчук (9-Б клас). Їхня наставниця – людина високої творчої активності Галина Яківна Замурняк. Під її педагогічним керівництвом кілька років поспіль учні Судилківського ліцею є учасниками, призерами та переможцями регіонального конкурсу «Атомна енергетика і світ», який проходить у місті енергетиків Нетішині.
Цього року, 22 квітня, у День Землі, знову відбувся захист регіонального рівня науково-дослідних робіт «Атомна енергетика і світ», і знову учні Судилківського ліцею здобули вагомі перемоги: Ілля Кондрачук посів перше місце та представлятиме Хмельниччину у всеукраїнському конкурсі; Анастасія Девель — друге.
Галина Яківна Замурняк – приклад активної життєвої позиції. Саме вона спонукала ученицю Віру Дорожу взяти участь у ХІХ Всеукраїнській конференції-конкурсі науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях», яку проводить Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М.Макарова. За результатами заочного туру вона пройшла в онлайн-формат і була запрошена для захисту роботи за напрямком «Космічна медицина та біологія». Захист робіт цього напрямку відбувся 22 квітня. Підбиття підсумків та закриття конференції відбудеться 6 травня.
А 15 квітня у м. Хмельницькому відбулася V регіональна науково-практична конференція «Філологічний дискурс: лінгвокраїнознавчий та професійний аспект», у якій взяли участь: учениця 9-А класу Діана Литвиненко та вчителька української мови і літератури, зарубіжної літератури Наталія Андріївна Пипич, учениця 8-Б класу Яна Покровська та вчителька англійської мови Любов Петрівна Демчук. За активну участь у заході представники нашого освітнього закладу отримали сертифікати, а їхні тези опубліковано у «Збірнику тез учасників V регіональної науково-практичної конференції».
Крім того 21 квітня стартував обласний збір юннатів у формі захисту наукових робіт МАН у дистанційному форматі. Учениця 6-Б класу Ірина Свірщук взяла участь з науковою роботою на тему: «Дослідження стану придорожніх лісонасаджень України та шляхи підвищення їхньої функціональності» (секція «Юні лісівники»). Під науковим керівництвом вчительки хімії та природознавства Катерини Миколаївни Кузьмінської Ірина посіла третє місце у конкурсі. Сподіваємось, що і надалі скарбничка природоохоронної роботи примножуватиметься здобутками школярки та її наставниці.
Учениця 8-Б класу Катерина Ковальчук – постійна учасниця, призерка, переможниця районного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика, а під керівництвом вчительки Світлани Василівни Ковальчук вона стала фіналісткою Всеукраїнського відкритого Марафону з української мови імені П.Яцика.
Ще одним вагомим здобутком тандему вчительки і учениці став диплом першого ступеня у номінації «Приз читацьких симпатій» «ФантФесту-2021», який провела Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки, за казку «Чарівна квітка–зірка».
Важлива подія для України у 2021 році — 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Кожен освітній заклад відзначає його по-своєму. Так, Національний університет «Острозька академія» та низка міжнародних організацій у 2021 році організували та проведели Міжнародний інтернет-флешмоб «Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…».
У цьому заході взяли участь 1920 учасників серед молоді та 1840 учасників серед педагогічної спільноти з 17 країн світу. Серед переможців – здобувач освіти Судилківського ліцею, учень 9-А класу Максим Слободзян. Він, як переможець, та вчителька Наталія Андріївна Пипич, яка його підготувала, нагороджені дипломами.
Взявши участь у І Міжнародному (VII Всеукраїнському, XVII Всекримському) фестивалі-конкурсі учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченому 150-річчю з дня народження Лесі Українки, Максим Слободзян посів почесне третє місце і отримав сертифікат.
Судилківський ліцей за ініціативи педагога Віталія Леонідовича Мушинського з 2018 року є активним учасником руху Олександра Педана «JuniorZ», був у числі переможців різноманітних проєктів. Тож заклик долучитися до нових активностей: «Майстер-класи повертаються. Знову дистанційка і знову стало нудно вдома? #роZважайся-роZвивайся врятують вас від цієї проблеми!» не залишився поза увагою наших школярів. Головний приз — місячний запас води «Моршинська» — виборола учениця 6-Б класу Анастасія Власюк.
Наші учні – це наша гордість. Пишаємося гарними результатами вихованців та їхніх наставників.
Адміністрація
Судилківського ліцею.