У цю гарну вересневу пору своє професійне свято — День працівника лісу — відзначають трудівники лісової галузі Шепетівського краю. Воно об’єднує людей, які присвятили своє життя плеканню лісового багатства нашої країни. Саджають, доглядають, усе роблять, аби дерева росли великими. Попри виклики нелегкої воєнної пори здійснюють свою високу місію — виростити і зберегти ліс для майбутніх поколінь.
Давно відома істина: ліс росте завдяки невтомним і сумлінним людям. Саме такі працюють у філії «Шепетівське лісове господарство» Подільського офісу ДП «Ліси України». Вони гідно тримають свій лісівничий фронт, усім, чим можуть, допомагають нашим незламним захисникам боронити Україну, наближати Перемогу.
— Кожен з підрозділів філії, а до її складу входять 11 лісництв, лісокомплекс та автопарк, справно виконує покладені на нього функції, що дозволяє навіть під час війни забезпечувати державу лісоматеріалами та вчасно сплачувати податки. Й вирощуванню лісу наші працівники віддають душу і серце, — розповідає про будні й здобутки колективу директор філії «Шепетівське лісове господарство» Олександр Заблоцький. — Цьогоріч створено 105,8 гектара лісових насаджень. Догляд за культурами здійснено на площі 394 гектари, переважно механізованим способом за допомогою мульчера «Канзас-170» та кущорізів.
Для надійного захисту насаджень від пожеж за вісім місяців прокладено 100,6 кілометра нових мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими загальною протяжністю 529,8 кілометра. Завдяки цьому, а також постійному відеоспостереженню за лісами, постійному патрулюванню рейдових бригад, не допущено жодної пожежі.
За словами Олександра Васильовича, для досягнення вагомих результатів на підприємстві постійно зміцнюють матеріально-технічну базу.
Тож ліси Шепетівщини ростимуть і за європейськими стандартами, і за прогресивними технологіями. Лісівники надалі планують закуповувати техніку й сучасне обладнання для вирощування та заготівлі лісу.
Розвивають у філії й інші напрямки лісової галузі. Зокрема, природо-заповідну мережу. Чимало зроблено, аби у зелених угіддях побільшало й дичини. Так, для забезпечення оптимальної кількості диких звірів на території лісгоспу є вісім підгодівельних комплексів, 75 годівниць та 80 солонців.
Господарі угідь не тільки підгодовують звірів, а й охороняють їх від браконьєрів. У лісах підприємства багато козуль, кабанів, є лосі. У попередні роки було придбано шість благородних оленів. Цього року на радість лісівникам у вольєрі лісництва уже є тринадцять оленів. Для їхнього розведення проведено реконструкцію вольєра площею 7,5 гектара.
Також лісівники облаштували фазанарій площею 0,1 гектара.
Не зайве нагадати, що лісгосп славиться й зонами відпочинку. Для комфортного відпочинку населення м. Шепетівки та району у філії «Шепетівське лісове господарство» функціонує їхня розгалужена мережа, яка складається із семи добре облаштованих рекреаційних пунктів та понад п’ятдесяти місць відпочинку: «грибочків», альтанок, які розміщені у різних куточках лісових насаджень для забезпечення комфортного дозвілля населення на лоні природи.
Особливою популярністю серед відпочивальників користуються місця відпочинку поблизу міста та автодоріг. Лідерами серед відвідувачів є «Дубки», «Лісовий кордон».
Лісівники постійно працюють над оновленням та поліпшенням існуючої мережі. Проведено розширення та реконструкцію зони відпочинку «Дубки», що дозволило поліпшити якість наданих послуг для відвідувачів.
До слова, завдяки значним обсягам реалізації продукції підприємство має можливості як розвивати різні сфери лісогосподарської діяльності, так і справно наповнювати бюджет.
— Ми щороку збільшуємо відрахування до бюджетів усіх рівнів. Так, за вісім місяців наше підприємство сплатило до державного бюджету 23293,8 тис. гривень податків, до місцевого — 7338,5 тис. грн., єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — 5556,9 тис. грн., — каже Олександр Заблоцький.
Також лісівники завжди стояли на позиції відповідальності перед суспільством. Тож на порозі нового опалювального сезону вони пропонують населенню та закладам соціальної сфери уже сьогодні придбати за помірними цінами якісну суху дров’яну сировину — для економії бюджету та підтримки вітчизняного виробництва.
І, звісно ж, першочерговим нині є спільна робота усього лісівничого економічного фронту на Перемогу та підтримку Збройних Сил України. Практично з перших днів війни надається допомога й постраждалому від агресії ворога населенню у прифронтовій зоні. Філія «Шепетівське лісове господарство» цього року надала для військових частин 2502 кубометри лісоматеріалів, з них 1221 кубометр — на безоплатній основі.
Не забуває профспілка філії про пенсіонерів — для 77 осіб було надано допомогу у придбанні паливних дров.
Працівники підприємства постійно допомагають колегам-лісівникам, які за покликом серця пішли обороняти рідну землю. Зокрема, було надано допомогу у придбані РЕБу, ремонті автомобілів та закупівлі запчастин. А також у колективі постійно відгукуються на збори волонтерів, запити військових.
— Колектив лісівників Шепетівщини і надалі робитиме усе для наближення Перемоги над російськими окупантами. А вона неодмінно настане! — переконаний директор філії. — Тож з нагоди свята хочу висловити сердечну подяку тим, хто бере безпосередню участь у відсічі ворожої агресії, волонтерам, усім, хто постійно надає всебічну допомогу підрозділам Збройних Сил України. Дякуємо усім за можливість працювати і забезпечувати стабільну роботу філії «Шепетівське лісове господарство».
Ми завжди пам’ятатимемо і наших лісівників, які віддали своє життя за незалежність і територіальну цілісність держави. Це Анатолій Козійчук, Дмитро Вовчик та Олександр Галицький. Їхні імена назавжди звучатимуть у життєстверджуючому гомоні рідних лісів, які ми плекатимемо для прийдешніх поколінь і мирного неба над ними.
Шановні колеги, ветерани лісового господарства! Бажаю кожному з вас благополуччя і добробуту, здоров’я та родинного щастя, віри у краще майбутнє нашої України!
К.АНДРІЄНКО.
На знімку: працівники філії
«Шепетівське лісове господарство».