це про лікарку-отоларинголога Тамілу Панасюк
Ось уже 30 років шепетівчанка Таміла Василівна Панасюк працює лікаркою-отоларингологом у КНП «Вузлова багатопрофільна лікарня станції Шепетівка». Жінка закінчила Алма-Атинський державний медичний інститут (Казахстан). Інтернатуру проходила у м. Веймарі (Німеччина). Працювала там у військовому госпіталі, бо чоловік, Віктор Миколайович, на той час служив військовим лікарем.
Згодом продовжила роботу за фахом у м. Ленінграді, була й на Камчатці. А з 1991 року трудиться лікаркою у рідній Шепетівці, у вузловій багатопрофільній лікарні.
Тамілу Василівну поважають колеги, про неї схвально відгукуються пацієнти. А недавно один такий приємний відгук з проханням написати про медика надійшов і до редакції «Шепетівського вісника». «Лікар-отоларинголог Таміла Панасюк завжди детально обстежить, проконсультує і пропише дієве лікування, за необхідності направить до вузькопрофільних обласних чи столичних медичних закладів. Вона не лише висококласний спеціаліст, а ще й людяна та приємна у спілкуванні жінка», — пише шепетівчанка Марія Павлівна.
За словами головного лікаря КНП «Вузлова багатопрофільна лікарня станції Шепетівка» Валерія Хрищатого, лор-фахівчиня Таміла Панасюк — досвідчена, висококваліфікована лікарка.
— Таміла Василівна «живе» роботою, дуже уважна до пацієнтів. Про таких, як вона, кажуть: «Людина на своєму місці», — зазначає Валерій Васильович.
З лікаркою-отоларингологом вузлової багатопрофільної лікарні Тамілою Панасюк ми зустрілися у ранковий час у стаціонарному відділенні лікарні. На годиннику – майже 10-та ранку і медик неабияк поспішала до поліклініки, що неподалік залізничного вокзалу, на особистий прийом. Відтак, ми попрямували з нею і мали можливість поспілкуватися дорогою.
Біля кабінету Тамілу Василівну вже очікують кілька пацієнтів. З усіма вона вітається. У поліклініці лікарка приймає з 10-ї до 14-ї години. До неї на прийом записуються усі охочі, незалежно від місця проживання. Обслуговування, зазвичай, проходить за направленням від сімейного лікаря або педіатра. Проте бувають випадки, коли пацієнти приходять і без електронного направлення. І лікарка їх теж, без нарікань, оглядала.
— Найчастіше хворі звертаються із застудою, наслідками ковіду. Переважно із запаленнями вуха (отити), носа (риніт, гайморит, синусит), носоглотки (ринофарингіт), — розповідає отоларинголог вищої категорії. — Загалом, при появі перших ознак захворювання пацієнтам необхідно звернутися до сімейного лікаря, а він, при потребі, направить до вузькопрофільного спеціаліста для діагностики та призначення лікування.
Таміла Василівна розповідає, що нині серед її пацієнтів суттєво зменшилася кількість скарг на втрату нюху та смаку, фіксуються поодинокі випадки. Можливо, це пов’язано з мутованими штамами коронавірусу, зокрема поширенням «Дельти».
Зі слів медика, хворих із застудою чи грипом, спричиненими вірусами або бактеріями, вистачає у будь-яку пору року. Та у пацієнтів є ще отоларингологічні проблеми, які не пов’язнані з вірусними захворюваннями. Це, наприклад, утворення сірчаної пробки, запалення барабанної перетинки внаслідок травмувань тощо.
Після завершення прийому у поліклініці лікарка-отоларинголог Таміла Панасюк продовжує обстежувати пацієнтів у вузловій лікарні, у відділенні денного стаціонару. А ще завжди перебуває на зв’язку зі своїми хворими, бо ж, як добросовісний медик, хвилюється за стан здоров’я кожного підопічного.
Приємно, що у Шепетівці працюють такі фахівці, професіонали своєї справи як Таміла Василівна. Їй довіряють, з нею консультуються, до її порад дослухаються пацієнти. А це — результат копіткої, наполегливої праці отоларинголога та відданості своїй професії.
Алла ЗАХАРЕЦЬ.