У Хмельницькій області за перше півріччя 2019 року було

зафіксовано близько 50 випадків зараження хворобою Лайма

 

Як повідомляє видання «Народна правда» з посиланням на «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», на Хмельниччині за перші шість місяців 2019 року через укуси кліщів інфіковано 43 жителя області.

За словами завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталія Овчарука, цього року людей, у яких через укуси кліщів діагностували цю небезпечну хворобу, дещо більше, ніж торік.

«У попередньому році за аналогічний період це інфекційне захворювання виявили у 35 осіб. Однією з причин такої різниці у цифрах може бути те, що цього року кліщі на Хмельниччині активізувалися дуже рано. Перші повідомлення про укуси почали надходити ще наприкінці березня. Наразі пік активності кліщів уже минув. Проте, скоро, а саме у вересні–жовтні, кліщі знову дадуть про себе знати. Тому, поки не обпаде усе листя, потрібно бути обережним», – каже Віталій Володимирович.

Найбільше випадків інфікування хворобою Лайма було зареєстровано у містах Хмельницькому та у Кам’янці-Подільському – по 15 хворих. В Ізяславському районі захворіло 4 особи, 3 – у Кам’янець–Подільському районі, по 1 – у Білогірському, Городоцькому, Дунаєвецькому, Красилівському, Хмельницькому та Шепетівському районах.

Загалом, упродовж шести місяців 2019 року до лабораторії особливо небезпечних інфекцій люди з усієї області принесли 347 кліщів, з яких 117 були інфіковані бореліями.

«Серед 272 кліщів, які принесли на дослідження мешканці Хмельницького, 91 паразит був заразний. З Кам’янця-Подільського було досліджено 27 кліщів і 12 з них були інфіковані», – каже Віталій Овчарук.

Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування кліща. Якщо він був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби вона може становити 100 відсотків.

(З інших видань).