ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Ми — за безпечне освітнє середовище!

Ми — за безпечне освітнє середовище!

192 переглядів

Соціально-психологічна служба Шепетівської ЗОШ № 6 сприяє створенню умов для розвитку і соціалізації, психологічного комфорту та безпеки учнів у закладі. Для реалізації цієї мети застосовуються різні види та форми взаємодії учасників освітнього процесу.
В умовах, які нам диктує сьогодення, особлива увага приділяється роботі з протидії та профілактики булінгу (цькуванню). Комплекс заходів щодо запобігання та поперед­ження булінгу складає антибулінгову політику закладу. У нашій школі розроблено та оприлюднено правила для здобувачів освіти; порядок реагування на випадки булінгу; план заходів, спрямованих на протидію булінгу. Кожен працівник закладу, батьківська грамадськість та учні ознайомлені з ними та дотримуються встановлених правил.
Практичний психолог Т.О.Іванюк, соціальний педагог І.В.Горохович та класні керівники систематично проводять з учнями бесіди, організовують «круглі столи».

З 25 листопада по 10 грудня 2020 року у рамках проведення Міжнародної кампанії «Шістнадцять днів проти насильства» соціально-психологічна служба закладу провела ряд заходів, що сприяли формуванню свідомого, нетерпимого ставлення до насильства. Це, зокрема, «круглі столи» на теми: «Що робити, коли тебе ображають», «Насильство у сім’ї та як його уникнути», виховні заходи з елементами тренінгу «Не допускай проявів булінгу над собою», «Шкільному булінгу скажемо «ні!» тощо.
Одним з найбільш дієвих заходів було створення спільного для усієї школи проєкту «Школа № 6 — без насильства», що став підсумком проведення 16-денної акції. У ході підготовки учні брали участь у просвітницьких та профілактичних заходах, у результаті чого «побудували» піраміду із 16 сходинок, на кожній з яких записали людські якості, котрі допоможуть подолати прояви насильства у суспільстві. Також працювали над моделюванням різних конфліктних ситуацій та шукали рішення для виходу з них, переглядали відеоматеріали про насильство і його прояви, активно обговорювали шляхи уникнення цього суспільного зла.
Наша шкільна родина долучилася до профілактичної акції «Синя стрічка — проти насильства», яка була організована на рівні міста за ініціативи лідерів учнівського самоврядування. Метою акції-марафону було попередження проявів жорстокос­ті та насилля серед учнівської молоді. Синя стрічка символізувала синці на дитячому тілі та водночас була закликом до боротьби з насильством.
Отож, системна робота соціально-психологічної служби ЗОШ № 6 спрямована на формування навичок роботи у команді, уміння слухати один одного, допомагати і підтримувати, активно відстоювати свою позицію та ухвалювати усвідомлені рішення.
До проведення заходів, тренінгів, диспутів активно долучаються представники учнівського самоврядування. Це Максим Савчук — лідер учнівського самоврядування, Анастасія Федчук — заступнця лідера, Людмила Хомяк — лідерка «пресцент­ру», Аліна Стецюк — лідерка центру «Старт». Підтримує антибулінгову політику закладу і батьківська громадськість. Адже лише у тісній взаємодії можна досягнути успіхів та пос­тавлених цілей.
Шепетівська ЗОШ № 6 — за безпечне освітнє середовище!
Т.ІВАНЮК,
практичний психолог
Шепетівської ЗОШ № 6.

Залиште Ваш коментар
Перевести