ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Місцеві полісмени розшукали 10 злочинців, розкрили більшість тяжких та особливо тяжких злочинів

Місцеві полісмени розшукали 10 злочинців, розкрили більшість тяжких та особливо тяжких злочинів

12 переглядів

Шепетівський відділ поліції визнано одним із найкращих в області

На початку нового року всі організації, відомства підбивають підсумки своєї роботи за попередній рік. Отож про результати службової діяльності Шепетівського відділу поліції за 12 місяців 2018 року ми вели мову з начальником цієї силової служби, полковником Василем ШКІНДЮКОМ.

Василю Івановичу, хотілося б спочатку почути про те, скільки поліцейські протягом року отримали загалом повідомлень про порушення закону?

За 12 місяців 2018 року у Шепетівському відділі поліції на території обслуговування було зареєстровано 9734 повідомлення про кримінальні правопорушення та інші пригоди, проти 9937 за аналогічний період 2017 року (зниження становить 2 відсотки). З цієї кількості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено1512 повідомлень, з яких 863 закрито та знято з обліку на підставі ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України. Крім того, 8222 матеріали працівники відділу поліції розглянули. За результатами розгляду складено 330 адміністративних протоколів та 118 передано до інших органів поліції.

На території обслуговування Шепетівського ВП за станом на 31.12.2018 року рівень кримінальних правопорушень у розрахунку на 10 тисяч населення становив 82 злочини, тоді як середньообласний показник становить 83,7 злочина. Тобто рівень криміногенності на Шепетівщині дещо нижчий, ніж загалом по області.

— Небезпеку життю місцевих мешканців, насамперед, несуть вбивці, ґвалтівники, розбійники. Як поліцейські боролися з цією категорією підсудних осіб?

Коли траплялись серйозні злочини, то ми залучали усі сили на їхнє розкриття, аби  небезпечні злочинці не гуляли на волі, а сиділи за гратами.

За 12 місяців 2018 року на території нашого обслуговування було зареєстровано 6 навмисних вбивств проти 2 у 2017 році, розкрито 6 злочинів (розкриття становить 100%). Сталось 8 випадків заподіяння тяжких тілесних ушкоджень проти 7 у 2017 році, з яких 8 злочинів розкрито (відсоток розкриття — знову ж таки 100%). Було таке, що тілесне ушкодження спричинило смерть  потерпілого, цей злочин також розкрито. Оперативно ми розкрили і одне минулорічне зґвалтування. А із шести розбоїв розкрито п’ять (розкриття становить 83,3 відсотка, середньообласний показник — 73,3 відсотка).

— На якому рівні було розкриття злочинів, пов’язаних із привласненням чужого майна?

— Відверто скажу — дещо нижчим. При важких злочинах ми намагались діяти надзвичайно оперативно, щоб одразу ізолювати агресивних осіб від суспільства. Майнові посягання менш загрозливі для життя людей і скоєно їх було значно більше. До прикладу, торік було зафіксовано 20 грабежів проти 32 у 2017 році, з яких 10 розкрито (розкриття 50%). Із 302 крадіжок до кінця 2018 року розкрито116. Поменшало крадіжок із квартир та приватних будинків – 97 проти 123 у 2017 році.  Поки що вдалось розкрити лише третину.

— А як із зникненням мобільних телефонів? Здається, що їх викрадають із кишень курток чи не щодня…

— У 2018 році було зафіксовано 32 крадіжки проти 20 у 2017 році. Тобто вони почастішали. Нашим оперуповноваженим вдалося відшукати засоби мобільного зв’язку у 20 випадках. Розкриття становить 62,5 відсотка, тоді як по області цей показник лише 38,7 відсотка. Тож в області ми не серед гірших.

На належному рівні у нас боротьба з незаконним поводженням із зброєю — з 8 злочинів розкрито 7. Понад 60 відсотків складає розкриття дорожньо-транспортних пригод з травмованими (13 справ із 21 направлено з обвинувальним актом до суду, а щодо інших проводиться досудове розслідування). Аналогічна ситуація і з аваріями  із смертельними наслідками (із 6 розкрито 4).

Ви назвали високі показники у боротьбі з особливо тяжкими злочинами. А, для порівняння, які найнижчі?

— Прикро, але із 12 шахрайств, у яких потерпіли наші земляки, розкрито лише одне. Низький рівень розкриття таких правопорушень й по області.

Шахраїв важко виявляти, бо вони для обдурювання людей використовують мобільний зв’язок і можуть перебувати від місця злочину за тисячу кілометрів. Нашим людям потрібно бути більш обачними, менше довіряти незнайомим особам.

Зафіксовано у попередньому році й 8 випадків викрадення транспортних засобів, а розкрито лише 2 випадки. Тут складність полягає у тому, що викрадені авто мають іноземну реєстрацію, тому встановити їхнє місцезнаходження і осіб, причетних до злочину,  проблематично.

— Читачам цікаво, чи ефективно працює новостворена патрульна поліція?

На мою думку, ефективно. Працівники сектора реагування патрульної поліції зареєстрували 9732 повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події, здійснено 9977 виїздів за повідомленнями по лінії «102», з яких 3522 мали кримінальний характер. Також на певних громадян складено 4044 протоколи за ігнорування ними адміністративного законодавства.

Таких результатів вдалося досягти, бо патрулювання несуть одночасно три екіпажі у трьох напрямках. Вони, можна сказати, миттєво прибувають на місце злочину. Ця ж служба допомагає оперативникам у розшуку злочинців та безвісно зниклих осіб, розкритті тяжких, особливо тяжких злочинів.

У 2018 році спільними зусиллями затримано 10 небезпечних злочинців, які ухилялися від відповідальності за скоєне. Також встановлено місцеперебування 4 громадян, які вважалися безвісті зниклими.

— А які показники роботи інших підрозділів відділу поліції?

— Слідчі Шепетівського ВП за звітний період розпочали провадженням 1449  кримінальних справ, закінчили розслідування 1082 кримінальних проваджень. Із них 232 спрямовано до суду, що на 50 проваджень більше, ніж у 2017 році. Дільничні офіцери поліції Шепетівського ВП за звітний період задокументували 1100 адміністративних правопорушень. Вони склали 13 адміністративних протоколів на осіб за зайняття забороненими видами господарської діяльності та за одну незаконну операцію з металобрухтом.

Інспектори ювенальної поліції під час проведення  профілактичних заходів у 2018 році виявили 41 неповнолітнього правопорушника. Посилено адміністративний вплив на батьків, які не виконують обов’язків щодо виховання дітей, — складено 64  адміністративних протоколи. Також задокументовано 12 адміністративних  правопорушень за фактами продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Хочу зауважити, що наші криміналісти за 2018 рік задокументували найбільше в області випадків збуту наркотичної сировини. І недавно вдалося затримати групу осіб ромської національності, які займались розповсюдженням наркотиків у м. Шепетівці та на території області. Наразі наркоторговці перебувають під вартою, щодо них проводиться досудове розслідування.

Наостанок скажу, що наші оперативники і цього року докладатимуть усіх зусиль, аби кримінальних злочинів меншало, а місцеве населення відчувало себе захищеним.

Залиште Ваш коментар
Перевести