До кожного уроку вчитель української мови та літератури Городнявської загальноосвітньої школи Віта Вікторівна Царук готується так ретельно, наче вперше. Хоча після закінчення факультету «українська філологія» Рівненького державного гуманітарного університету працює у цій сільській школі з 2013 року.

Ці дні у молодого за стажем роботи педагога особливо напружені. Адже у школі з нагоди Дня української писемності та мови проводиться Тиждень рідної мови «Наша мова калинова», що розпочався з урочистої лінійки. Проводяться різні вікторини, ігри, а напередодні свята відбудеться конкурс знавців рідної мови імені П.Яцика.
Хоча Віта Вікторівна має порівняно невеликий стаж і досвід роботи, та наполеглива праця з учнями приносить здобутки і радує. Так, недавно школярка Ірина Цибанюк посіла третє місце в обласному конкурсі імені П.Куліша, тобто у написанні невеличкого оповідання. Аліна Михайлів засвідчила гарні знання у написанні наукової роботи Малої Академії Наук. До речі, тему розкрила актуальну — «Патріотичні мотиви у творчості поетів Шепетівської літературно-мистецької студії «Доля».
— Я готую учнів буквально до усіх конкурсів, що проводяться, — посміхається Віта Вікторівна. — Звичайно, розумію, що призові місця посісти важко. Але підготовка до конкурсів спонукає школярів працювати активно і творчо.
На запитання про особливості запровадження в освітній процес нового правопису, жінка тільки плечима знизує. Адже дійсно його, як мовиться, узаконили, а посібники й підручники не змінені. Та й методичної літератури обмаль.
У Городнявській ЗОШ навчаються майже двісті учнів, яким любов до української мови прищеплюють досвідчені мовники Валентина Олександрівна Крупник, Валентина Олександрівна Порубенська і молодий вчитель Віта Вікторівна Царук.
О. ЧАЙКА.
На знімку: Віта Вікторівна ЦАРУК.