Додому ОСТАННІ НОВИНИ Монета із зображенням гетьмана Мазепи ходитиме нарівні з паперовим «червонцем»

Монета із зображенням гетьмана Мазепи ходитиме нарівні з паперовим «червонцем»

Від третього червня цього року монети номіналом 10 гривень стали дійсним платіжним засобом на території України. Вилучати банкноти цього номіналу Нацбанк не планує, лише припиняє їх випуск.

На аверсі нової монети міститься зображення її номіналу, а на реверсі — портрет українського гетьмана Івана Мазепи, відомого підтримкою Королівства Швеції у боротьбі з Московією Петра І-го.

Таким чином, Національний банк як незалежна державна інституція, покликана забезпечувати цінову та фінансову стабільність у державі, завершує поетапне введення в обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень, яке тривало з 2018 року.

Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 гривні будуть в обігу паралельно з металевими, до останньої паперової гривні, нагадує видання «Економічна правда».

Як ми вже писали раніше, після початку заміни купюр на металеві аналоги (номіналом 1 і 2 гривні) працівникам шепетівських закладів торгівлі та продавцям на ринку стало скадно, особливо напередодні свят, давати решту.

В. К.

0 коментар
0

You may also like

Залишити коментар

Перевести