Музей — це духовна скарбниця знань про історію рідного краю. Плин життя залишає сліди у речах, документах, фотокартках. Ми пишаємося можливістю торкатися чистих джерел рідної історії, мови, культури, свого коріння.
Двадцять восьмого грудня виповнилося 45 років з дня заснування музею історії села Коськова. Його створив відомий краєзнавець Костянтин Іванович Терещук і офіційно зареєстрував 28 грудня 1978 року. Музей діє на громадських засадах. Його очолює Леонід Костянтинович Терещук.
Сьогодні музей історії села Коськів — це жива книга історії, сторінки якої увібрали у себе всю цінність понад двадцяти історичних і памʼятних місць Коськова. Зібрання музею налічує 1995 експонатів — як археологічні, так і архівні матеріали, сучасні речі, предмети побуту. У закладі розгорнуті портретна та картинна галереї дослідника і художника Костянтина Терещука, які відтворюють історію села і краю, а також антропологічні реконструкції та реконструкції літописних міст, виконані краєзнавцем.
Працівники культури сільського будинку культури підготували та провели екскурс в історію «Музей — скарбниця знань про рідний край». На заході були присутні мешканці села та гості.
Щирі слова вітань на адресу сім’ї Терещуків з нагоди гарного ювілею того дня звучали від старости Коськівського старостинського округу Олександра Столярчука. Він побажав Леоніду Костянтиновичу міцного здоров’я, невичерпної енергії, цікавих знахідок, а найголовніше — перемоги.
Теплими спогадами про засновника музею Костянтина Івановича Терещука поділився депутат Ленковецької сільської ради Микола Маринич, а також зробив фінансовий внесок у розвиток закладу.
— Кілька років тому Леонід Костянтинович провів для мене екскурсію Коськівським музеєм і у мене виникла ідея створити музей історії села Брикулі. Адже ми так мало знаємо про наше минуле, — зауважила Катерина Рубановська.
Директор музею Леонід Терещук ознайомив присутніх з етапами розвитку музею. Подякував усім небайдужим землякам, які поповнюють фонди закладу новими цікавими експонатами.
Світлана ПЕКАР,
завідувачка Коськівської
сільської бібліотеки.