З 7 серпня на Шепетівщині стартує сезон полювання на пернату дичину
Щороку відкриття полювання відбувається двічі: на початку серпня — на пернату дичину та на початку листопада — на звіра. Але якось уже традиційно склалося, що урочисто мисливці святкують саме серпневе відкриття, коли після довгої перерви у руках знову улюблена рушниця, знову є нагода провести час на лоні неповторної природи нашого краю.
Тож немає сумнівів, що мисливці в очікуванні відкриття сезону полювання «на перо» уже починають переживати зустріч із захоплюючими враженнями від ранкової чи вечірньої зорі під час полювання на водоплавних та інших видів птахів. А ще пригадують прописні істини, які стоять на сторожі мисливської удачі, незабутнього й приємного відпочинку під час спілкування з природою.
Тож про те, коли розпочнеться мисливський сезон полювання на пернату дичину, про правила і норми поведінки під час добування трофеїв розповідає мисливствознавець ДП «Шепетівський лісгосп» Вадим СИТАРУК.
— Згідно з наказом директора ДП «Шепетівський лісгосп» В.Сасюка (№ 119 від 7 червня 2021 р.) «Про проведення полювання в мисливських угіддях ДП «Шепетівське лісове господарство» у мисливський сезон 2021–2022 років», відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» установлено наступні терміни полювання на пернатих.
На качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвостів, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого великодзьобого, галстуньчика, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) полювати можна буде з 16-ї години 7 серпня 2021 року до 26 грудня 2021 року включно.
Днями полювання на пернатих є субота, неділя, а середа — по 3 листопада 2021 року включно.
Норма ж добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати трьох гусей, п’яти качок, десяти куликів, десяти голубів та шести лисок.
— Вадиме Івановичу, про що, насамперед, потрібно пам’ятати мисливцю?
— Напередодні відкриття сезону полювання хочеться нагадати, що для проведення полювання необхідно мати наступні документи: посвідчення мисливця; контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на сезон 2021–2022 років з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (відстрільну картку); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю; паспорт на собак мисливських порід, ловчих звірів і птахів у разі їхнього використання під час полювання.
Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
Нагадуємо й про заборони, які існують під час полювання.
Так, заборонено полювання на усіх територіях природно-заповідного фонду, відтворюючих ділянках, усіх інших заборонених територіях, у 200-метровій зоні навколо них.
А також будь-яку стрільбу у темний період доби (пізніше години після заходу Сонця та раніше години до його сходу); полювання з використанням не мисливської (у тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, напівавтоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони; полювання мисливською зброєю, яка належить іншій особі без її присутності, або за відсутності у мисливця та власника зброї відповідних дозволів, виданих органами внутрішніх справ; полювання з вогнепальною мисливською зброєю на відстані 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де може перебувати людина.
Забороняється проведення полювання на пернату дичину із застосуванням нарізної зброї і нарізних вкладишів та проведення полювання з собаками без паспорта.
А також видачу ліцензій, відстрільних карток мисливцям, які не мають посвідчень мисливця, або не отримали контрольні картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання на 2021 рік з відміткою про сплату державного мита.
За тим, аби цього не сталося, стежать працівники єгерської служби лісгоспу, які, згідно із своїми посадовими обов’язками, ведуть постійний контроль за ходом полювання.
Тож хочемо нагадати, що згідно із статтею 85 частини 1 Кримінального кодексу України порушення правил полювання карається штрафом у розмірі від 102 до 1020 гривень.
Тому зараз, у переддень відкриття сезону полювання, ми акцентуємо увагу на мисливстві не лише як на унікальному способі життя, де найважливіші принципи – мисливська етика, дисципліна, дотримання законодавства, а також на тому, що воно має нести повагу і любов до навколишнього середовища.
Тож, користуючись нагодою, вітаємо усіх мисливців з довгожданним святом – відкриттям сезону полювання на пернатих. Бажаємо, аби воно минуло без правових «осічок». А ще усім любителям трофеїв — приємного спілкування з природою, твердої руки та влучного пострілу!
Ні пуху, ні пера!
Володимир НИТКА.
На знімку: мисливствознавець ДП «Шепетівський лісгосп» Вадим СИТАРУК.
Фото Володимира КОРОЛЬКОВА.