У м. Дніпрі відбувся медійний марафон «Рівність у політиці», під час якого жінки з усіх куточків України зібралися, аби обговорили ті виклики, з якими стикаються у політиці, шляхи їхнього вирішення, а також як запроваджується гендерна політика на місцях та що варто змінити, аби досягти паритету.
Серед учасників марафону були депутати різних рівнів, державні службовці, політики, лідери громадської думки, представники медіа та громадського суспільства. У заході брали участь і депутатки Шепетівської міської ради — голова міжфракційної групи «Рівні можливості» Алла Бунечко і секретар об’єднання Валентина Прохорчук.
Наголошувалось, що рівні права та можливості для участі в управлінні державою, своєю громадою – це необхідна умова для подальшого демократичного поступу України.
Жінок привітала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Цікавим був виступ директорки програми «Жінки-лідерки» — НДІ в Україні Олени Єни. Вона зауважила, що в українському суспільстві нині, як ніколи, є запит на збільшення кількості жінок у політиці. У той же час в органах державної влади спостерігається гендерна нерівність.
Депутатки з міст Тернополя, Кропивницького, Знам’янки, Житомира, Дніпра ділилися досвідом роботи з питань гендерної політики. Вони розповідали про свої історії успіху. Характерно, що жінки звертають увагу на те, на що чоловіки не дуже зважають, а саме — на вирішення соціальних і побутових питань. Зокрема, на безпеку пересування містом у темну пору, вуличне освітлення, наполягають не лише на ремонті доріг, а й тротуарів, стан яких з вікна автомобілів багатьом чиновникам буває непомітним.
— Сьогодні говорити про гендерну політику стало на часі. Адже рівняємось на Європу, — говорить учасниця форуму Алла Бунечко. — Дуже часто доводиться чути, що всі рішення щодо гендерної рівності приймаються у високих кабінетах влади. Але це не так. Багато можна вирішувати на місцях. У нашій міській раді сьогодні тридцять п’ять відсотків — жінки. І вони досить активні, дослухаються до потреб мешканців міста і порушують наболілі питання щодо освітлення вулиць, харчування дітей у навчальних закладах. Отож і у нас поволі досягається паритет у гендерній політиці.
Саме такі заходи і спрямовані на те, аби активізувати діяльність жінок у політиці. Тим більше, що невдовзі в Україні почнеться сезон виборів.
С.ПИЛИПЕНКО.