ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ На привокзальному ринку «зажевріло» життя

На привокзальному ринку «зажевріло» життя

20 переглядів

Ранкової пори у вівторок на привокзальному продовольчому ринку пожвавилося життя. Після фактично двомісячної карантинної «відпустки» там нарешті з’явилися і продавці, і покупці.
Правда, у перший день після тривалого простою ринку їх було «не густо». Тож «карантинного» інтервалу було більше ніж достатньо. Про вірусну проблему нагадував і експрес-скринінг, який робили відвідувачам торговельних місць. А от центральний ринок із своїм «відродженням» поки що забарився…
Буквально у понеділок, 4 травня, комісія з представників відповідних служб провела огляд ринків м. Шепетівки щодо виконання усіх вимог постанови головного санітарного лікаря від 27 квітня 2020 року № 14 «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) у місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках» та постанови КМУ від 29 квітня 2020 р. № 313 «Про внесення змін до пос­танови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211».
— Цією постановою дозволено роботу агропродовольчих ринків за умови дотримання протиепідемічних заходів, встановлених Головним державним санітарним лікарем України. Відтак, обстеження проводилось, зокрема, щодо забезпечення проходження безконтактного температурного скринінгу, наявність антисептиків, забезпечення відповідної відстані між робочими місцями продавців, дотримання кількості відвідувачів відповідно до площі ринку, проведення дезінфекції, облаштування захисних екранів між продавцями і покупцями, забезпечення наявності медичних масок або респіраторів у продавців та покупців тощо, — коментує начальник Шепетівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Віталій Стародубов. — По завершенні огляду центрального та привокзального ринків видані довідки за результатами перевірок дотримання протиепідемічних вимог на цих ринках. Згідно з ними центральний ринок виконав поки що не усі вимоги постанови Головного державного санітарного лікаря України, тому його відкриття було відтерміновано.
З усього переліку вимог, а їх дуже багато, комерційно-виробниче підприємство «Ринок» на момент перевірки не виконало лише кілька, але вони дуже важливі. Зокрема, не забезпечена відстань між робочими місцями продавців, яка має складати не менше трьох метрів, не всі місця торгівлі обладнані захисними екранами з плівки чи пластику, які мають стати бар’єром між покупцями та продавцями.
Що ж до привокзального агропродовольчого ринку, то там зуміли оперативно виконати усі вимоги. Працюватимуть молочні ряди та м’ясний павільйон.
Зауважу, за контролем щодо дотримання протиепідемічних вимог на агропродовольчих ринках щоденно, з вихідними днями включно, стежитимуть два інспектори Держпродспоживслужби. Допуск на територію ринків здійснюватиметься виключно після проходження безконтактного температурного скринінгу. Як погоджено і закріплено договірною угодою, цю процедуру проводитимуть медпрацівники Шепетівського Центру ПМСД.
— Ми розуміємо представників ринкового бізнесу, підприємців, які через карантинні заходи зазнали збитків, але закон вимагає вжити усіх заходів задля безпеки громадян. Звісно, нездорового ажіотажу додає те, що, скажімо, у сусідньому райцентрі чи деінде ринки відкрили дещо раніше, і при тому — з порушеннями згаданих вимог.
Хочу запевнити, що наші торгівельні павільйони у цьому плані кращі, але все ж таки безпека — понад усе. Думаю, що за день-два ринкове життя Шепетівки набере звичного ритму, хоча з певними обмеженнями.
Насамкінець хочу наголосити, що ми щоденно будемо робити обстеження з відповідною видачею довідок за результатами перевірок стосовно дотримання протиепідемічних вимог на агропродовольчих ринках і звітуватимемо у штаб з ліквідації надзвичайних ситуацій, — заз­начив Віталій Стародубов.
* * * * * *
Протягом вівторка, 5 травня, вимоги Держпродслужби адміністрація цент­рального ринку виконала. Він запрацює з 6 травня з дотриманням усіх санітарних правил та заходів безпеки.

Володимир НИТКА.

Залиште Ваш коментар
Перевести