Мітингують мешканці с. Хутора

 

    Не встигли відійти у минуле  відлуння подій навколо болючого питання з «Шепетівка Енергоінвест», як назріває новий «соціальний скандал» на теренах  нашого краю. У селі Хутір, що знаходиться на півночі  Шепетівського району, жителі вийшли на мітинг, щоб не допустити рейдерського захоплення землі соціального значення.

     13 листопада на сільському пасовищі за с. Хутором  з’явилися люди з сокирами у руках, технікою  і розпочали «хазяйнувати» по-своєму  вирубували дерева,  кущі,  вирівнювали площу, підготовляти земельну ділянку.  Сельчани  поставили питання  «бригадиру»,  мовляв, на яких підставах проводяться ці роботи? Прозвучала відповідь: «Ми нічого не знаємо…».

    Мешканці села звернулися з таким самим запитанням до сільського голови Василя Романовича Кондратюка і почули невтішну для себе новину: «І до нас уже добралися…».

   Виявляється, якась невідома особа скуповує землі  під виглядом  передачі  її у майбутньому у користування  для учасників АТО. Відповідно  не задовольнила  жителів села свої вимоги  мітингувальники  схвалили одноголосно:  негайно звернутися до РДА та ОДА за роз’ясненням, до правоохоронних органів.  І підключити телебачення, щоб не допустити свавілля на  землях громади.

    Як наголошували учасники мітингу. мешканці села Хутір не дадуть  осквернювати  пам’ять батьків і дідів, що полягли на полях боїв у Другу світову війну 1941-1945 років за рідну землю.

   — Не дозволимо нікому торгувати землею – це наше рішення і наше право, — прозвучало  на мітингу.

     — Де ж наша влада, що  допускає таке у наші дні? Кожен день ми  чуємо по телебаченню,радіо, виступи з високих  трибун  чиновників про  ріст демократії у нашій країні. А насправді – де вона, ота демократія?  Люди  зневірилися у сьогоденні, не довіряють обранцям у парламенті, що маніпулюють громадською думкою і видають недолугі закони, забувши, що їх обирав і їм довірив саме народ.

     Мешканців села найбільше цікавить, невже  ніхто у районі не знав про те, що поза їхніми спинами проводяться махінації із землею? І закрадається думка,  чи  ниточка з цього клубочка часом не закінчується  у київських кабінетах, у  Верховній Раді?

    Перебуваючи на мітингу односельчан,  я бачив, що люди настроєні рішуче. На запитання жительок села до новоявленого представника  власника: «Де ж нам випасати корів,  якщо ви забираєте пасовище? Адже це нині  чи не єдине джерело наших доходів». І  прозвучала цинічна відповідь: «Візьмете свою корову на мотузочок і будете шукати пасовище, а у нас все законно». Із посмішкою, повернувшись, відійшов  від гурту мітингуючих.

      Обурені  такою відповіддю, жителі села поставили вимоги до чужих зайд:  негайно покинути територію пасовища, забрати техніку і їхати  додому до вирішення даного конфлікту органами влади. Тож люди  готові відстоювати свої права до останнього та боротися за своє право називатися народом своєї держави.

Андрій БУЗИЛЬ,  село Хутір.