ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ На службі в армії — без автоматів

На службі в армії — без автоматів

104 переглядів

Діяльність військових капеланів церкви «Скинія» має на своєму рахунку багато благочестивих справ.
З початком російсько-української війни віряни церкви усвідомили, що також мають бути на передовій, разом з офіцерами та солдатами ЗСУ, бійцями добровольчих батальйонів захищати рідну землю від окупантів.
Ми організували збір одягу і продуктів та регулярно доставляли усе це нашим оборонцям на фронт. Вдалося відправити на передову і кілька автомобілів «швидкої допомоги», аби рятувати життя поранених захисників.
Разом з цим ми надавали і морально-психологічну підтримку вій­сь­­­ковослужбовцям, які перебували під обстрілами у холодних окопах.
Та короткочасні візити не сповна задовольняли потреби знесилених війною солдатів. Тоді старший пастор церкви Рустам Фатуллаєв запропонував вірянам їздити на фронт ротаційно, перебувати там по десять днів кожній групі.
Наші поїздки на Схід, у зону АТО, були добровільними, за свій рахунок. Зате ми повсякчас перебували біля бійців — разом з ними і під обстрілами, і у холоднечу переносили фронтові труднощі. Нас до цього спонукала Божа любов до ближнього, а солдати отримували неабияку щоденну духовну підтримку добрим словом, щирою молитвою.
Підтримували наших захисників також представники різних релігійних конфесій. Тому згодом на державному рівні було сформовано «Міжконфесійну службу військових капеланів». Тепер військові капелани їздять у зону ООС, відвідують військові частини згідно з розпоряд­женням Генерального штабу ЗСУ.
На сьогодні від християнської церк­ви «Скинія» 5 штатних військових капеланів уклали угоди про співробітництво із Збройними Силами України.
Я, наприклад, виконував обов’язки капелана з 2016 року у 30-й Новоград-Волинській бригаді. І щоразу під час чергової ротації виїжджав у зону ООС у складі 2-го батальйону цієї бригади. Від полонської церкви разом зі мною служить капеланом і Олександр Старолатка. Ми не беремо до рук автоматів, але наше доб­ре слово і щира молитва — також надійна сильна зброя.
Під час перебування військових капеланів на позиціях чи у частинах морально-психологічний стан військовослужбовців змінюється на краще. Про це повідомляють офіцери більшості військових час­тин. Значно зменшується кількість випадків вживання алкоголю, наркотиків, проявів суїциду тощо. Адже день, розпочатий молитвою, проходить ніби під Божим покровительством та захистом Всевишнього.
Востаннє я був у зоні ООС на початку пандемії, а під час жорсткого карантину відвідини військових час­тин було призупинено.
Усі військові капелани християнської церкви «Скинія» мають нагороди та подяки за віддану і почесну службу в лавах ЗСУ. Хоча ми несемо її не з автоматами, наша зброя — слово Боже.
Антон ВИШНЕВСЬКИЙ,
диякон, служитель
християнської церкви «Скинія» (м. Полонне).

На знімку: на одній з позицій капелани вручили бійцям малюнки від дітей християнської церкви.

Залиште Ваш коментар
Перевести