Напередодні дня загибелі уродженця с. Коськова Шепетівського району, славного «айдарівця», великого патріота Сергія Миколайовича Оврашка (позивний «Динаміт»), 17 грудня, у музеї М.Островського науковий співробітник установи Лідія Юхимович провела годину пам’яті «Він у спогадах житиме вічно». На захід завітали мама покійного командира розвідувальної роти 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» Світлана Дмитрівна, його тітка Інна Василівна, рідня.

Під час пам’ятного заходу звучали спогади про Сергія Оврашка. Мама героя Світлана Дмитрівна розповіла присутнім студентам Шепетівського медичного училища про життєвий шлях свого сина, його захоплення історією, точними науками, любов до техніки. За її словами, Сергій з дитинства хотів бути військовим льотчиком, але за станом здоров’я не міг здійснити свою мрію.

Говорили і про сім’ю «Динаміта» – кохану дружину Лесю та двох діток — Діану та Данила. Сергій Оврашко багато працював, щоб забезпечити гідне життя своїй родині, заснував власний бізнес, згодом придбав житло.

На жаль, дружина не змогла приїхати на урок, приурочений четвертій річниці від дня загибелі чоловіка. Після його смерті вона почала писати вірші, присвячені коханому. Очевидно, саме так жінка передає власні емоції, переживання. Її вірші прозвучали на пам’ятному заході.

Крім того, власні ліричні рядки посвяти Сергію Оврашку продекламувала керівник літературно-мистецької студії «Доля» Віра Кухарук.

«Динаміт» був справжнім патріотом. Він добровільно пішов на війну. Сергій Оврашко продав власний бізнес, спорядився і на своєму «Лексусі» вирушив на передову. Побратими кажуть, що «Динаміт» мав командирський дух, був надійним другом, розсудливим та розумним чоловіком.

У рамках години пам’яті відбулася презентація книги Сергія Деркача «Айдар. Четвертий тост (інтерв’ю на лінії вогню)». У ній є розділ, присвячений «Динаміту». Тут вміщені спогади про Сергія Оврашка від його побратимів.

До речі, за словами мами Світлани Дмитрівни, її сина кілька разів представляли до звання Герой України, але посмертно нагородили тільки орденом «За мужність» ІІІ ступеня.