Безумовно, український синьо-жовтий прапор у кожному населеному пункті нашої неподільної і суверенної країни та мирне небо над головою – це все, про що ми мріємо, відтоді, як розпочались бойові дії на Сході України. Щодня наш спокій оберігають бійці, готові у будь-яку мить відбити удар ворога.

І серед них — військовослужбовці зенітного ракетного полку м. Шепетівки, дякуючи яким наше небо під надійним захистом від будь-яких небажаних літаків та безпілотних літальних апаратів. Цілодобово вони, як і тисячі військовослужбовців Збройних Сил України, несуть чергування з охорони повітряного простору нашої держави.

 

Життя нашого міста, здається, годі й уявити без «дванадцятого містечка», яке стало місцем постійної дислокації військової частини А 3730: спершу зенітної ракетної бригади, а нині — зенітного ракетного полку, яка завжди була надійним щитом проти будь-якої загрози з неба.

З 2014 року підрозділи зенітного ракетного полку виконують завдання із захисту повітряних рубежів у зоні проведення АТО та ОСС. За цей час було чимало успіхів, а ще – гіркота втрат. У боях у зоні АТО загинули військовослужбовці частини – старшина Валентин Драчук та солдат Юрій Савіцький.

А недавно полк усім своїм особовим складом протягом восьми місяців у бойовій обстановці відстоював недоторканність мирного неба над усією протяжністю лінії розмежування військ на Сході країни. Бійцям зенітного ракетного полку неодноразово доводилось застосовувати бойову зброю проти порушників повітряного простору. Своє завдання вони виконали з честю – жодному з безпілотників не вдалося проникнути крізь оборону в зоні відповідальності шепетівських військовиків.

І хоча чи не щодня вони вели боротьбу з безпілотними літальними апаратами розвідувального і ударного спрямування, але завжди готові до протидії літакам, гелікоптерам ворога, тож тримають зброю напоготові.

За словами командира частини, підполковника Михайла Борисенка, сьогодні особовий склад зенітного ракетного полку, як і зенітні ракетні війська Повітряних сил Збройних Сил України загалом, здобув колосальний бойовий досвід. Тепер він — потужний і ефективний компонент нашої оборони, який здатний захистити повітряний простір над країною від практично усіх існуючих засобів повітряного нападу.

На рахунку шепетівських захисників мирного неба багато успішних операцій, а у скарбниці вишколу — успішно пройдені навчання різного рівня та випробування у бойових діях. Їхня частина динамічно йде у ногу з часом, розвивається, досягає високих результатів. Тож неодноразово відзначалася командуванням, як краща у зенітних ракетних військах. Чимало військовослужбовців полку відзначені нагородами командуванням Збройних Сил України то Оперативного командування «Захід».

А ще вона завжди відкрита для тих, хто хоче присвятити своє життя священному покликанню захисника Вітчизни, поповнити ряди контрактників — професіоналів ратної справи, які захищають мирне небо країни.

— Хочу від щирого серця привітати військовослужбовців зенітних ракетних військ із професійним святом! Нам довірено унікальну і надважливу місію — у взаємодії з бойовими побратимами різних видів і родів військ цілодобово боронити українське небо над нашими містами, стратегічними об’єктами, силами оборони й позиціями наших бійців, — говорить підполковник Михайло Борисенко. — Тож зичу усьому особовому складу частини й надалі покращувати професійну майстерність та зміцнювати бойовий дух. Щиро вдячний кожному за високий патріотизм та професіоналізм, відданість військовій справі, зразкову службу й сумлінність. Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та нових успіхів у шляхетній справі служіння Вітчизні!