ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоОсвіта Наш край багатий на студентів

Наш край багатий на студентів

19 переглядів

Молодих спеціалістів чекають всюди

На початку осені навчальний процес розпочався не тільки у школярів, а й у студентів. Наше місто та район можна назвати осередком студентської молоді, адже на теренах краю працюють шість навчальних закладів, у яких вчорашні учні опановують вищу, середню спеціальну та професійно-технічну освіти.

Серед них: Шепетівський коледж Подільського державного аграрно-технічного університету, Шепетівське медичне училище, Шепетівський професійний ліцей, Вище професійно-технічне училище № 38 (смт. Гриців), Вище художнє професійне училище № 19 (смт. Гриців), Міжрегіональна Академія управління персоналом.

Наше видання поцікавилось, скільки випускників шкіл цьогоріч поповнили студентські лави.

 Розповідь почнемо з Шепетівського коледжу ПДАТУ. Тут опановують науку, пов’язану з фінансами, їхнім обліком, оподаткуванням, торгівлею та підприємництвом загалом 171 студент. З них 155 навчається на денній, а 16 — на заочній формі.

Цього року в аудиторіях коледжу 45 першокурсників, які розподілені за спеціальностями на три групи. Найбільшим попитом серед вступників користується нова спеціальність — «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Наступного року 21 студент цього напрямку отримає диплом з кваліфікацією «технік-програміст».

Навпроти коледжу, через дорогу, вирує життя студентів-медиків Шепетівського медичного училища. Про цьогорічний набір вступників нам розповів заступник директора з навчальної роботи Андрій Явнюк:

— На перший курс зараховано 255 осіб: 111 навчаються на базі 9-го класу, а 144 — на базі повної середньої освіти. Державне замовлення на набір студентів виконано на 100 відсотків, 637 – це кількість молодих людей, які обрали медичний фах і навчаються наразі у стінах нашого навчального закладу.

Кількість спеціальностей та кількість студентів, порівняно з попереднім роком, не змінювалась та не збільшувалась.

У нашому місті також працює консультаційний пункт Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом. Тут, на місці, приймаються документи від осіб, які бажають продовжувати навчання в МАУП. Також місцевим студентам надаються консультації з дисциплін, що вивчаються у виші. Цими послугами користуються близько 100 шепетівчан, студентів-заочників.

На теренах Шепетівщини функціонують три професійні училища.

У Вищому професійному училищі № 38, що у смт. Грицеві, загалом здобувають освіту 398 студентів. З 1 вересня цього року студентська сім’я поповнилася 179 юнаками та дівчатами. Тут вони навчаються на базі 9-го та 11-го класів. Спеціальності кухарів, пекарів, тісторобів нині освоюють 141 студент, а трактористів, слюсарів та водіїв — 172. Окрім цього усі охочі можуть отримати кваліфікацію «молодший спеціаліст». Наразі на техніка-технолога навчаються 40, а на техніка-механіка — 45 осіб.

Затребувані на ринку праці й професії, які опановують у Вищому художньому професійному училищі № 19 (смт. Гриців). Із 55 цьогорічних випускників працевлаштувались майже усі. А поповнили студентські ряди цієї осені 40 першокурсників.

Загалом цей навчальний заклад нині відвідують 140 юнаків та дівчат, які згодом стануть кваліфікованими вишивальниками, кравцями, оформлювачами вітрин, дизайнерами та реставраторами. Багато з них уже мають угоди про працевлаштування, значна частина відкриває й власний бізнес.

До 1 жовтня проходив набір студентів до Шепетівського професійного ліцею. Навчальний заклад прийняв сотню новачків, 23 з яких освоюватимуть професію електромонтера електроустаткування, 24 – столяра-верстатника.

Найбільше охочих навчатись за спеціальностями «слюсар-ремонтник» та «електрогазозварник». Документи на вступ у ці групи подали, відповідно, 26 та 28 вчорашніх випускників шкіл. Вони тільки розпочали навчання, а їх уже з нетерпінням чекають промислові підприємства – Шепетівський ремонтний завод та місцеві деревообробники. А загалом у професійному ліцеї здобувають  затребувані нині робітничі професії 187 студентів.

Якщо підсумувати, то вулиці нашого міста й смт. Грицева сьогодні звеселяють більше півтори тисячі молодих енергійних осіб, які сміливо увійшли у студентський простір здобувати фах, щоб згодом розпочати доросле трудове життя. Тож нехай їм щастить!

На знімку з Інтернету будівля Шепетівського медичного училища.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести