ГОЛОВНА СТОРІНКА Здоров'я Наскільки маски та респіратори насправді захищають від «корони»? Експеримент японців

Наскільки маски та респіратори насправді захищають від «корони»? Експеримент японців

7 переглядів

Група вірусологів Інституту медицини Токійського університету (Японія) перевірила, наскільки дієвими є найпопулярніші способи захисту від інфікування коронавірусами — носіння на обличчі пов’язок та респіраторів.

Для цього фахівці помістили у надійно ізольовану ємність зі скла дві «голови» манекенів на відстані 50 см одна від іншої. Першу «голову» змусили «дихати» у темпі звичайної людини навколишнім повітрям. Рот та ніс іншої «голови» навчили «виділяти» реальні коронавіруси разом зі «слиною», імітуючи покашлювання.

Як наслідок, вірусологи виявили, що поглинання коронавірусів першою з «голів» зменшилося на 17%, якщо на ній висіла маска зі звичайної тканини. При застосуванні ж хірургічної тришарової маски «споживання» вірусів цим саме манекеном упало на 47 відсотків. А коли на «голову» цього саме манекена начепили респіратор зі ступенем захисту FFP2 (аналогічні продаються у «Епіцентрі» по 60-70 гривень), кількість коронавірусів, які він «вдихнув», зменшилася приблизно на 79%.

Застосування хірургічних масок на обох манекенах скорочувало кількість потраплянь вірусів на 80 відсотків, однак повністю не усувало загрозу зараження.

Такий експеримент із застосуванням реальних коронавірусів був проведений вперше, розповів журналістам керівник групи дослідників професор Есіхіро Каваока. «Дослідницьким шляхом нами продемонстровано, — зазначив він, — що носіння масок у період пандемії дуже важливе, однак надмірно довіряти їм не слід».

В. К.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести