ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Наталія ШИДЕЙ: «Ми вдячні всім, хто нас підтримав»

Наталія ШИДЕЙ: «Ми вдячні всім, хто нас підтримав»

85 переглядів

Ці слова нині найпершими можна почути у стінах КНП «Грицівська районна лікарня». Й вони мають особливий сенс у світлі багатої, проте непростої і випробувальної історії цього закладу. А надто впродовж останніх років, коли на кону стояло актуальне для наших часів питання: бути, чи не бути…
Для всього колективу Грицівської районної лікарні цей рік був чи не найважчим. Нелегкими були і попередні роки, але це було до реформ медицини. Хоч у скруті, та кожен мав робоче місце, хоч із затримкою, але кожен чекав на зарплату, без якої сьогодні ніяк. А цього року працівники всієї медицини відчули на собі хід реформ.

Процес реформування вимагав високої кваліфікації працівників, знання сучасних комп’ютерних технологій, вміння працювати у режимі онлайн. Саме у цей період Грицівська лікарня залишалася без керівника закладу, без своєї «опори». Але жоден із працівників не втрачав надії на краще майбутнє. Щодня була думка : «Щось має змінитися…..» Змінилося….. Підписали договори з Національною службою здоров’я України, але розуміли, що фінансування є недостатнім…. Коштів стало вистачати лише на частину заробітної плати, а про все інше годі й говорити.
Над лікарнею щодня нависала загроза тотального скорочення медперсоналу, працівників. З липня працівники не отримували зарплату. Поступово виникала заборгованість, яка тягне за собою правопорушення. Дух приреченості витав у стінах лікарні. Кожен з острахом чекав вироку для своєї посади. Розмови велися не тільки про скорочення, а й про сумну долю медичного закладу, якщо не буде фінансування найближчим часом.
Наприкінці липня на конкурсній основі на посаду директора КНП «Грицівська районна лікарня» було призначено Шидей Наталію Петрівну, ділову, вимогливу, з хорошими організаторськими здібностями людину. З її приходом було зроблено чимало, насамперед, для зміцнення дисципліни, проведено багато робіт по господарській частині за допомогою благодійників та спонсорів. У персоналу з’явилась надія, що їх лікарня може вижити. Проте у Перспективному плані розвитку Хмельницької області Грицівська лікарня взагалі не «звучала», як така що може існувати.
Згуртувавши колектив, приклавши максимум зусиль, нова керівниця 26 серпня цього року подала до Національної служби здоров’я України пропозицію на отримання пакету послуг №32 «Перехідне фінансове забезпечення комплексного надання медичних послуг закладами охорони здоров’я». А після прийняття Урядом відповідної Постанови подали ще одну пропозицію щодо укладення пакету послуг №33 «Перехідне фінансове забезпечення комплексного надання медичних послуг закладами охорони здоров’я, умови яких застосовуються з 1.09.2020 року». Пройшло немало часу в очікуванні того, що пропозиції матимуть позитивний результат.
— «Спливав останній день вирішення питання — 30 вересня. Надії на диво не було. Тоді я вирішила звернутися за допомогою до вихідця з Грицева, який живе і працює на сьогоднішній час у столиці — Олексія Юрійовича Суворова» — говорить директор КНП «Грицівська районна лікарня» Наталія Шидей. — Ще у телефонній розмові я зрозуміла, що це не просто наш земляк, який приїздить сюди до своїх рідних, а людина, яка докладає максимум зусиль, щоб «мала батьківщина» стала на шлях розвитку. «Для Грицева зроблю все, що буде у моїх силах і навіть більше» — такою була його відповідь. Спливали останні години. День підійшов до кінця, але додому ніхто не розходився. Затамувавши подих, щохвилини дивились на «дашборд» НСЗУ, де висвітлюється інформація щодо прийнятих рішень. Ось, нарешті, довгоочікувана відповідь — проєкт очікує підписання договору!!! І десь аж о другій годині ночі (так працює програма НСЗУ) ми отримали договір для підписання.
— «Не рахуючись з часом, вболіваючи за подальшу долю Грицева і його людей, Олексій Суворов на рівні міністерства домігся, щоб нашій лікарні було надано фінансування та документи. Радості не було меж! Не можна було навіть підібрати слів для висловлення подяки людині, яка допомогла втримати наш заклад, зберегти робочі місця 50-ти сім’ям. Адже їх сьогодні можна прирівняти до «відкриття» нових півсотні робочих місць, — продовжує хвилюючу розповідь Наталія Петрівна. — За його безкорисливу допомогу, за те, що він потурбувався, щоб наша лікарня залишилася жити і лікувати наших людей, від усіх жителів Грицева, Грицівської ОТГ та навколишніх сіл висловлюємо земляку щирі слова вдячності. Ніколи не забудемо його слова: «Я розумію, яке величезне значення для мого Грицева має лікарня, тому я і надалі докладатиму всіх зусиль, щоб лікарня виконувала свою благородну місію, стояла на сторожі охорони і збереження життя і здоров’я не тільки грицівчан, а всіх, хто цього потребуватиме».
Далі директор КНП «Грицівська районна лікарня» Наталія Шидей розповіла, що у закладі покращилося харчування, урізноманітнено меню: дають рибу, м’ясо куряче, овочі, фрукти тощо. Також зроблено поточний ремонт системи опалення. Заборгованість із заробітної плати поступово зменшується і сподівається, що її до нового року погасять сповна.
А ще у планах керівника — розширення лікарських спеціальностей, яких заклад нині дуже потребує, укладання нових додаткових пакетів з Національною службою здоров’я України.
Завдяки злагодженій роботі, високому професіоналізму лікарів, медсестер, санітарок, працівників господарської служби і сприянню небайдужих доброчинців лікарня зможе надавати кваліфіковану медичну допомогу. Хоча сьогодні вона потребує покращення умов перебування пацієнтів у лікарні, забезпечення високотехнологічним обладнанням, розширення лікарських спеціальностей і багато іншого.
Колись Грицівська лікарня славилася, як престижний медичний заклад, добротна, простора, світла будівля, висококваліфіковані кадри створювали їй неабиякий імідж далеко за межами Грицева. Звідси кращих лікарів забирали для зміцнення кадрів інших медичних закладів.
— У нас було сім відділень, загалом працювали понад два десятки лікарів. Грицівська районна лікарня функціонувала цілодобово і надавала всі види медичної допомоги, — згадує лікар-терапевт стаціонарного відділення Богдан Григорович Бойко. – Коли я прибув за направленням у 1984 році у Гриців, цей лікарняний заклад мав неабиякий авторитет серед мешканців прилеглих районів.
До нього крім мешканців Шепетівського, часто навідувалися жителі й Полонського, Старокостянтинівського, навіть ближніх до нас сіл Ізяславського району. Люди були задоволені.
Уявіть, у лікарні було необхідне обладнання для складних операцій. І їх проводили, навіть на серці, коли було неможливим транспортування пацієнта. Для цього, за потреби, приїздили фахівці з Хмельницького.
У даний час все змінилося. Лікарів на пальцях можна порахувати. Боляче за медицину, яка свого часу вважалася однією з кращих у світі, а нині вона доведена до виживання, а у провінції її стан ще гірший.
Добре хоч, що знаходяться небайдужі люди, які вболівають за лікарню і потреби людей, не дають зникнути надії зовсім.
Хоч до світла у кінці тунелю ще далеко, проте у лікарні вже стало тепло, а то кілька десятків років перебували у холоді. Та й хворі нині не нарікають. Керівник закладу старається, щоб зрушити стан справ на краще.
— Значні кошти, які вдалося залучити, стали на даний час рятівним шансом для нашого закладу. Адже поволі вирішується проблема із заборгованістю з заробітної плати, — говорить лікар-невропатолог Наталія Євгенівна Заворотько. – У палатах стало тепло, тобто, є зрушення і вони очевидні. На даний час зібрано документацію на отримання ліцензії на наркотичні засоби. А це розширить спектр надання невідкладної медичної допомоги. Як мовиться, надіємося на себе, на підтримку громади, на Бога й на те, що закінчиться пандемія коронавірусу.
На сьогоднішній день у лікарні працюють 8 лікарів, 16 медиків з числа середнього персоналу та 12 молодших медичних працівників, а ще 11 осіб адміністративно – господарської групи. Лікарня обслуговує майже 10 тис. населення, а саме Грицівської ОТГ та навколишніх сіл. Щоденно тут приймають виклики від 10 до 100 пацієнтів, а у період пандемії COVID-19 звертається близько 40 пацієнтів.
На стаціонарному лікуванні нині знаходиться 14 пацієнтів, є люди навіть з Шепетівки. А ще 15 хворих перебуває на денному стаціонарі.
Працює два відділення — терапевтичне на 20 ліжкомісць, яке обслуговують лікар – терапевт Богдан Григорович Бойко та лікар – невропатолог Наталія Євгеніївна Заворотько, а також поліклінічне відділення, де ведуть прийом лікарі з 5 спеціальностей. Також у лікарні функціонує денний стаціонар при поліклінічному відділенні на 20 ліжкомісць. Діє рентгенкабінет і кабінети ультразвукової та фукціональної діаг­ностики тощо.
Сьогодні у лікарні збережено операційний блок з усім обладнанням, який у будь-який момент, в екстрених випадках, якщо прийдеться, зможе надавати допомогу хворим.
Крім того на території Грицівської лікарні діє пункт екстерної медичної допомоги та медицини катастроф.
Враховуючи теперішнє сполучення та те, що автобус з Шепетівки їздить тільки до Грицева, а з іншими селами сполучення, по суті, немає, то до Грицівської лікарні приїжджають кіньми, велосипедами, скутерами, бо до найб­лижчої лікарні потрібно долати відстань у 40 км.
Саме ця лікарня необхідна у цьому кутку, де межують три райони (Шепетівський, Полонський, Старокостянтинівський), а інакше населення округи буде кинуто напризволяще, і забуте, як кажуть, Богом і людьми.
Адже, що не кажіть, тільки лікарня являється найнеобхіднішим і найбільш важливим закладом в нашому житті, а особливо тепер в умовах пандемії коронавірусу, де «на око» хворобу, яка несе загрозу життю людини, не розпізнати. Це підвладно лише лікарю. І місцеві подвижники медицини плекають надію, що їх заклад охорони здоров’я завдяки згуртованим зусиллям колективу, влади і громади служитиме на користь мешканців Грицівщини.
Володимир Нитка.
На знімках:
директор КНП «Грицівська районна лікарня» Н.П.Шидей;
лікар-терапевт Б.Г.Бойко, медсестра О.В.Мельник (ліворуч), молодша медична сестра Н.П.Малишко.

Залиште Ваш коментар
Перевести