ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Натхненна Подільським краєм…

Натхненна Подільським краєм…

4 переглядів

У п’ятницю, 19 жовтня, у музеї М.Островського відбулося відкриття персональної виставки живопису та графіки переселенки з м. Макіївки Донецької області, а віднедавна подолянки, Раїси Малинкіної «Пісня про землю». Художниця є постійною учасницею міжнародних, всеукраїнських та обласних виставок, членом Спілки художників України.

— Раїса Петрівна почала захоплюватися малюванням з самого дитинства, закінчила Іванківське художнє училище, після цього працювала у Донецькому художньому комбінату, — розповіла глядачам музейниця Марія Юзлова. — З початком бойових дій на Сході України була вимушена виїхати з сім’єю з рідної домівки до сестри на Хмельниччину, у м. Старокостянтинів. Вона дуже вдячна їй за прихисток та початок нового життя.

На Хмельниччині творчість Раїси Малинкіної отримала свій розквіт. Тут народилося багато робіт з графіки, живопису тощо. Адже, за словами жінки, справжній творець не бачить кордонів і не може малювати лише в одній техніці. У своїй творчості вона звертається до поезії, літератури, сторії України, її традицій, культури.

На виставці у Шепетівці представлено 44 картини майстрині, і усі вони намальовані за останні два-три роки. Це живопис, який зачаровує палітрою кольорів, та графіка, яка дозволює пофілософствувати. А загалом у Раїси Малинкіної близько 800 робіт, не враховуючи ескізів, начерків.

Любов до творчості перейняла шестирічна внучка майстрині – Аліна. Вона любить ліпити з пластиліну, робити аплікації з кольорового паперу.

На презентацію приїхав також чоловік Раїси Петрівни – Дмитро Дмитрович, який є надійною опорою та підтримкою для жінки.

Надзвичайно чуттєву композицію на заході виконала шепетівчанка Ольга Лукащук. «Колискова України» вразила присутніх до сліз. Кілька поезій на тему війни, через яку життя Раїси Малинкіної розділилося на «до» та «після», читали учасники літературно-мистецької студії «Доля» Віра Кухарук, Сергій Доскач, Галина Блинда (Олійник).

Яскраво підсумувала презентацію викладач Шепетської дитячої-художньої школи Надія Елеон. «Ми знаходимося на виставці професійного мистецтва і  дякуємо за можливість побачити ці картини та познайомитися з їхньою авторкою», — сказала Надія Єфремівна.

Залиште Ваш коментар
Перевести