ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Не чіпай більше, негіднику, люка, бо отримаєш дрюка!

Не чіпай більше, негіднику, люка, бо отримаєш дрюка!

35 переглядів

Шепетівчани пам’ятають жахливий випадок, коли кілька років тому на вулиці Українській загинув офіцер. Чоловік їхав велосипедом зі служби і зненацька втрапив у відкритий люк, кришку якого вкрали «металісти». Зловмисників, як відомо, до цього часу не знайшли. Та й за давністю події їх не шукатимуть. Покарання за смерть потерпілого, звісно, ніхто не отримав.

 

Днями на тій же вулиці Українській кілька чоловіків, мешканців цієї вулиці, зловили «на гарячому» вночі двох викрадачів люків. Один із власників люків за фахом інженер-електронник. І коли на саморобному пульті у його кімнаті «заблимало», він розбудив сусідів.

Знаючи, що зловмисникам, відповідно до чинного законодавства України, практично нічого не «світить», сивочолі дядьки розправилися із заробітчанами за старим народним дідівським методом. Один із тих дядьків так і сказав: «Не чіпайте більше люки, падлюки!». До речі, «Тлумачний словник  української мови» останнє слово трактує чітко — «негідники».

Дійсно, як стверджує головний інженер комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Андрій Романович Савчук, він не пам’ятає випадку, щоб навіть за рішенням суду підприємству відшкодовували вартість вкраденого. А один чавунний люк, до слова, коштує більше 4 тисяч гривень. При тому, що у пунктах металобрухту приймається за кількасот гривень.

Отож ті, хлопці запам’ятають отих дядьків. Та й ходити довгенько будуть скорчившись,  і, очевидно, не до жінок.

Більше того, дядьки запропонували «лючникам» звернутися із заявами до поліції. Мовляв, їм відлупцювали. Але ті навкарачки повтікали  якнайдалі.

Звичайно, такий «дідівський» метод покарання зловмисників є неправомірним, адже на те є правоохоронні органи. Але ж терпець містян все-таки має, як бачимо, межу. Тим паче, що правоохоронні органи у боротьбі з крадіями кришок майже безпорадні.

Проблема з викраданням кришок люків на водопровідно-каналізаційних, теплових та мережах зв’язку у Шепетівці не нова, вона існує відтоді, як «вимерли» заводи і у багатьох людей,  і здебільшого безпорадних не стало за що купити шматок хліба або ж випити.

Депутат міської ради, директор комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства В.П.Биков звернувся з цього питання з депутатським запитом до міської ради. У ньому сказано: «Ці протиправні дії несуть значну суспільну небезпеку, загрозу нещасних випадків. Крадіжки завдають матеріальну шкоду підприємствам — балансоутримувачам мереж. Враховуючи те, що найпотужніша протяжність містом становить саме водопровідна та каналізаційна мережа, найбільше від крадіжок потерпає комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства. Тільки за кілька останніх днів викрадено більше двадцяти кришок люків. Незважаючи на постійні звернення керівництва підприємства до місцевої поліції, крадіжки не припиняються».

У депутатському зверненні Віталій Петрович просить: «…у найкоротші терміни створити комісію або робочу групу, до якої включити представників поліції, прокуратури, ДСНС, підприємств – балансоутримувачів інженерних мереж,   представників підприємств — надавачів послуг та фізичних осіб-підприємців, які займаються прийманням металобрухту, з метою вирішення питання попередження крадіжок кришок люків».

Виконком міської ради на звернення депутата В.П.Бикова відреагував відразу, бо ж проблема хоч і задавнена, але потребує  вирішення. Отож 28 вересня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної  безпеки та надзвичайних ситуацій, яку, з огляду на актуальність проблем, що трапилися або, не дай, Боже, можуть статися, очолює міський голова М.І.Полодюк.

Питання, яке виносилося на засідання комісії, звучало так: «Про прийняття заходів щодо попередження крадіжок кришок люків водопровідних, каналізаційних, теплових мереж та мереж зв’язку».

Директор комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства В.П.Биков інформував, що з 1 січня 2014 р. до 27 вересня 2018 р. на викрадених люках встановлено 700 нових кришок. У тому числі вже цього року 135 штук. Тільки останніми днями на вулицях Островського, Залізничній, Горбатюка та Дзявульского було викрадено 25 чавунних люків.

Він же зауважив, що виготовлення і встановлення однієї саморобної кришки з «антивандальним» кріпленням з листового металу товщиною 10 мм обходиться у півтори тисячі гривень. При цьому очільник КП ВКГ просив: «…з метою запобігання травмування мешканців міста та тенденцією подальших викрадень, до кінця року виділити з бюджету міста 50 тисяч гривень для закупівлі металу для накриття колодязів на основних вулицях та у місцях масового скупчення людей».

Відтак комісія вирішила: «Шепетівському відділу поліції ГУ НП у Хмельницькій області, для запобігання крадіжок люків, вжити заходів щодо виявлення та попередження крадіжок люків, налагодити співпрацю з пунктами прийому металобрухту, вони мають не приймати люки або повідомляти про спроби їхнього продажу».

На засіданні комісії начальник сектора моніторингу ВП, майор поліції В.І. Шевчук інформував, що звернення про крадіжки люків зареєстровані у поліції і кілька із цих фактів перебувають у кримінальному провадженні. І ще питання у колі зору правоохоронників при зміні нарядів, на нарадах поліціянтам ставлять відповідні завдання.

Але поки що, на жаль, дієвих заходів не вжито. Сотні люків знищено, а до буцегарні не потрапив жоден злодій,  а за крадіжки люків водоканалу не відшкодовано жодної копійки.

Комісія також вирішила: «Направити попередження на всі пункти прийому металобрухту, щоб фіксувати подібні випадки. Підготувати пропозиції щодо виявлення та закриття пунктів прийому металобрухту, які працюють незаконно – без відповідних документів та дозволів».

За інформацією, озвученою на засіданні комісії, управління економічного розвитку виконкому міської ради зареєструвало у Шепетівці два офіційних пункти прийому металобрухту. Один тривалий час не працює, а на вулиці Кірова «начальство перебуває у Хмельницькому, тож до нього доступитися неможливо».

Отже фактично офіційних пунктів приймання металобрухту у місті немає, а кришки колодязів десь діваються. Можливо, їх щоночі  переправляють у сусідні райони?

Як на автора цієї статті, це рішення є, як колись казали, декларативним. Тобто, комісія вирішила, а результату — нуль. Бо хоча і чергують патрулі, та у ніч з 7 на 8 жовтня на розі вулиць Чкалова та В.Котика знову вкрали кришку люка…

І ще про одне. На комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій чомусь не заслухали керівників підприємств теплових мереж та зв’язку, на балансі яких також є чимало колодязів.

Отже, якщо  спільними зусиллями не справимося  з крадіями люків, то, очевидно, це робитимуть і далі такі дядьки, які живуть на вулиці Українській.

ФОТО З ІНТЕРНЕТУ.

Залиште Ваш коментар
Перевести